Cannot find an article with id: 0
Powered by CuteNews
Tottenham - Everton 2:2
Everton miał ogromną szansę, by zbliżyć się do stawki zespołów walczący o udział w przyszłorocznej edycji Ligi Mistrzów. W meczu z bezpośrednim rywalem The Toffees prowadzili na wyjeździe 2-1, jednak gracze Tottenhamu zdołali w końcówce uratować remis.

David Moyes zaskoczył wyjściowym ustawieniem, w którym znalazł się Ross Barkley, pod nieobecność Stevena Pienaara i Marouane Fellainiego. Lekki uraz zdołał wyleczyć Kevin Mirallas, który również rozpoczął w pierwszej jedenastce. Everton wrócił do ustawienia z czwórką obrońców, a John Heitinga przesunięty został do linii pomocy.

The Toffees rozpoczęli mecz fatalnie. Po 30 sekundach Verthongen dośrodkował piłkę w pole karne posyłając futbolówkę za linię obrony. Jej lotu nie zdołał przeciąć Sylvain Distin, a Adebayor ekwilibrystycznym strzałem pokonał Tima Howarda. Amerykanin był bliski obrony tego uderzenia z 5 metrów, ale zabrakło mu nieco szczęścia, gdyż piłka przeleciała między jego nogami.
Komentarze: 0
| Dodano 09 Apr 2013 01:38 przez cahill

Weekend w Premier League
W miniony weekend na boiskach Premier League rozegrano 9. kolejkę ligową. Obyło się bez większych niespodzianek.

Na pozycji lidera umocnił się Arsenal, który po golach Artety z karnego i Oliviera Giroud pokonał w meczu "derbowym" Crystal Palace 2:0.

Dzięki bramce (a właściwie fatalnemu błędowi Mateji Nastasica i Joe Harta) w ostatniej minucie na drugie miejsce awansowała Chelsea. Podopieczni Jose Mourinho wygrali 2:1 na własnym stadionie z Manchesterem City. [więcej]
Więcej Komentarze: 0
| Dodano 28 Oct 2013 11:54 przez Krzysztof Błachuta

Podsumowanie V i VI kolejki typera
Za nami V i VI kolejka typera EvertonPoland.com. Poniżej punktacja za te rundy.

Przypominamy, że fundatorem nagród w typerze jest ISS-Sport.pl oferujący oryginalne gadżety Evertonu. Pozostałe nagrody funduje SirGoodison, któremu dziękuję za bezinteresowną pomoc.

Wyniki V kolejki typera: [więcej]
Więcej Komentarze: 4
| Dodano 27 Oct 2013 21:35 przez Krzysztof Błachuta

Drugie zwycięstwo z rzędu! Aston Villa - Everton 0:2
Everton potwierdził bardzo dobrą formę w meczu z Aston Villą. Podopieczni Roberto Martineza wygrali 2:0 i przywieźli z Birmingham komplet punktów.

Po raz kolejny o 3 punktach przesądził rezerwowy, tym razem Leon Osman. Wprowadzony za Rossa Barkleya pomocnik najpierw asystował przy golu Romelu Lukaku (5. gol w czwartym meczu!), a później sam zdobył bramkę na wagę zwycięstwa.

Mecz mógł potoczyć się jednak zupełnie inaczej gdyby rzut karny w 8. minucie wykorzystał Christian Benteke. Reprezentant Belgii został jednak powstrzymany przez świetnie dysponowanego Tima Howarda.

Statystyki i video poniżej. [więcej]
| Dodano 27 Oct 2013 20:05 przez Krzysztof Błachuta

Przed meczem z Aston Villą
W dzisiejszym spotkaniu z Aston Villą, Roberto Martinez będzie miał do dyspozycji niemal cały skład.

Poza Darronem Gibsonem i Antolinem Alcarazem jedynym niepewnym występu zawodnikiem jest John Heitinga, który nabawił się urazu mięśnia podczas treningu. Od pierwszej minuty powinien wystąpić Steven Pienaar.

"Jesteśmy bardzo mocni. Bardzo cieszy mnie powrót Pienaara." - mówił Roberto Martinez na czwartkowej konferencji prasowej. [więcej]
Więcej Komentarze: 26
| Dodano 26 Oct 2013 11:21 przez Krzysztof Błachuta

Nie będzie nowego kontraktu dla Bainesa?
Rozmowy na temat nowego kontraktu dla Leightona Bainesa utknęły w martwym punkcie. Wygląda na to, że Anglik, przynajmniej na razie, nie przedłuży umowy z Evertonem.

Roberto Martinez pytany o sytuację Bainesa udzielił bardzo wymijającej wypowiedzi z której można wywnioskować, że klub i zawodnik nie są blisko porozumienia się i wygasający za 2 lata kontrakt nie będzie póki co przedłużony.

"Leighton wciąż rozwija się piłkarsko i właśnie to jest dla... [więcej]
Więcej Komentarze: 6
| Dodano 25 Oct 2013 16:43 przez Krzysztof Błachuta

VI kolejka typera
Zapraszamy do udziału w 6. kolejce Typera EvertonPoland.com.

Szczegółowy regulamin typera znajduje się w zakładce Dla Kibica / Typer.

Przypominamy, że fundatorem nagród w konkursie jest ISS-Sport.pl oferujący oryginalne gadżety Evertonu.

Lista meczów do typowania: [więcej]
Więcej Komentarze: 19
| Dodano 23 Oct 2013 22:53 przez Krzysztof Błachuta

Everton poskromił Tygrysy
Gole Kevina Mirallasa i Stevena Pienaara zapewniły The Toffees komplet punktów w spotkaniu z Hull City.

Podopieczni Roberto Martineza nie rozegrali rewelacyjnego spotkania, ale wypunktowali gości z Hull i dopisali sobie kolejne 3 oczka w ligowej tabeli.

Everton objął prowadzenie już w 8. minucie, kiedy to Kevin Mirallas pokonał Alana McGregora strzałem zza pola karnego. Goście wyrównali za sprawą Yanicka Sagbo w 30. minucie gry.

Zwycięstwo gospodarzom zapewnił powracający po kontuzji Steven Pienaar, który skierował piłkę do bramki już przy swoim pierwszym kontakcie z futbolówką.

Więcej Komentarze: 15
| Dodano 20 Oct 2013 15:36 przez Krzysztof Błachuta

Kontuzja Gibsona
Darron Gibson doznał bardzo poważnej kontuzji (uszkodził więzadła w kolanie) i prawdopodobnie nie zagra już w tym sezonie.

Gibbo doznał kontuzji podczas meczu reprezentacji Irlandii i będzie zmuszony poddać się operacji. Na szczęście uszkodzeniu uległy jedynie więzadła i niewykluczone jest, że Irlandczyk pojawi się jeszcze na boisku w tym sezonie, ale prawdopodobnie nie będzie to wcześniej niż w kwietniu bądź maju.

Z podobną kontuzją zmagał się w przeszłości Phil Jagielka. Miejmy nadzieję, że rehabilitacja w przypadku Gibsona powiedzie się równie pozytywnie.