<< Previous Next >>

Powered by CuteNews
Everton - Apollon: zapowiedź
W czwartek 28 września na Goodison Park Everton podejmie Apollon Limassol. Początek spotkania o godzinie 21:05.

W pierwszej kolejce The Toffees zbłaźnili się w Bergamo, a Cypryjczycy zremisowali na własnym terenie z Lyonem 1-1.

Ronald Koeman nie będzie mógł skorzystać z dwóch stoperów, Phila Jagielki i Michaela Keane'a, którzy mogą również opuścić starcie z Burnley w niedzielę.

Nie zagra ponadto Oumar Niasse, który nie został zgłoszony przez klub do europejskich pucharów.
Komentarze: 11
| Dodano 28 Sep 2017 12:35 przez cahill

Nowy bohater Evertonu!
Niasse uratował Everton przed porażką! Do niedawna jeszcze gracz zespołu U-23 Senegalczyk strzelił dwa gole w meczu przeciwko Bournemouth.

Zwycięstwo nie przyszło łatwo, było okupione krwią i to dosłownie, gdyż w polu karnym przeciwnika Wayne Rooney został uderzony w łuk brwiowy. Sędzia jednak nie dopatrzył się przewinienia Francisa i nie podyktował karnego.

Sytuacja wyglądała źle i zapowiadało się na kolejną porażkę Evertonu. The Toffees przegrywali 0:1 po ładnej bramce Kinga. Wszystko jednak odmieniło się, gdy na boisko weszli Oumar Niasse, Tom Davies, a także Jonjoe Kenny. Od tej pory gra Evertonu bardzo się ożywiła i zawodnicy w końcu zaczęli stwarzać zagrożenie pod bramką przeciwnika. Bardzo blisko strzelenia gola Holgate, lecz zabrakło centymetrów by piłka całym obwodem przeszła przez linię bramkową.

Impas goli The Toffees w Premier League przerwał w 77 minucie Oumar Niasse. Wykorzystał on podanie Toma Daviesa i pięknym uderzeniem umieścił piłkę w siatce. Zrobił to ponownie i to już po 5 minutach. Uderzenie Toma Daviesa sparował bramkarz Bournemouth, piłka poszybowała w powietrze i sytuację tę wykorzystał ponownie Senegalczyk. 2 mecze i 3 gole, oto dorobek Oumara Niasse w barwach Evertonu w tym sezonie.
Komentarze: 23
| Dodano 24 Sep 2017 18:58 przez Lewy

Everton vs Bournemouth - eksperymentalny środek
Już dziś o godzinie 16:00 Everton podejmie u siebie Bournemouth. Obie drużyny znajdują się w strefie spadkowej Premier League. Czy eksperymentalny środek defensywy pomoże graczom Ronalda Koemana?

Obie drużyny na Goodison Park będą musiały dać z siebie 100%, aby wyjść z ostatnich miejsc tabeli. Bardzo trudny test będzie przed Holgatem, który po raz pierwszy w tym sezonie pojawi się na środku defensywy. To zadanie będzie dodatkowo utrudnione, gdyż w spotkaniu nie wystąpi Keane, który do tej pory był filarem środa defensywy.

Everton: Pickford, Baines, Williams, Holgate, Martina, Schneiderlin, Gana, Klaassen, Sigurdsson, Rooney, Calvert-Lewin
Rezerwowi: Stekelenburg, Sandro, Niasse, Davies, Vlasic, Lookman, Kenny

Bournemouth: Begovic, Smith, Francis. Aké. Daniels, Ibe, Gosling. Surman, Stanislas, King, Defoe
Rezerwowi: Cook, Pugh, Afobe, Ramsdale, Cook, Fraser, Mousset
Komentarze: 39
| Dodano 23 Sep 2017 15:49 przez Lewy

I znowu bez obrazu
Kibice Evertonu i Chelsea dowiedzieli się dziś zaskakującej i niezbyt miłej dla nich wiadomości. Mianowicie starcie obu drużyn w 4 rundzie Pucharu Ligi Angielskiej nie będzie emitowane w angielskiej telewizji.

Sky Sport, zamiast spotkania w niebieskiej części Londynu (Everton zagra na wyjeździe przyp. red.) wybrała spotkania Swansea z Manchestem United, a także Tottenhamu z West Hamem. Szczególnie ten drugi wybór może dziwić. Wygląda na to, że przed kibicami obu drużyn kolejna transmisja radiowa.

1/8 finału Pucharu Ligi Angielskiej odbędzie się 24 października.