Cannot find an article with id: 0
Powered by CuteNews
Mecz z Crystal Palace w statystykach
Poniżej przedstawiamy garść futbolowych statystyk po ostatnim spotkaniu ligowym Evertonu, które zakończyło się rozczarowującym remisem 1:1.

Znajdziecie tu podsumowanie ostatniego meczu w pigułce, a więc pełne zestawienie składów obydwu drużyn, kluczowe dane meczowe, a także inne informacje dotyczące drużyn prowadzonych przez Roberto Martineza i Alana Pardewa.

Jak wiadomo, to tylko liczby. Zapraszam do lektury. [więcej]
Więcej Komentarze: 0
| Dodano 08 Dec 2015 11:14 przez player87

Tylko remis. Everton - Crystal Palace 1:1
Tylko remisem zakończyło się ostatnie spotkanie 15. kolejki angielskiej ekstraklasy, w którym Everton mierzył się z Crystal Palace. Choć w meczu długo nie padały bramki, to ostatni kwadrans przyniósł wielkie emocje i ostatecznie na Goodison Park po raz kolejny "The Toffees" nie potrafili przełamać "Orłów" i zdobyć kompletu punktów.

Spotkanie dużo lepiej rozpoczęła ekipa gospodarzy, która bardzo płynnie rozgrywała piłkę, a w przypadku straty szybko atakowała gości wysokim pressingiem. Taka gra Evertonu przyniosła okazję bramkową, kiedy to kombinacyjną akcję przed polem karnym gości rozegrali Romelu Lukaku i Ross Barkley, a piłka po kąśliwy strzale tego drugiego z narożnika pola karnego omal nie zdjęła pajęczyny z okienka bramki Wayne'a Hennessey'a.

"Orły" nie zamierzały jednak grać roli statystów i groźnie odpowiadały. I już w 15. minucie po raz pierwszy do zaprezentowania swoich nieprzeciętnych umiejętności został zmuszony Tim Howard. Na bramkę Evertonu mocny strzał głową posłał Connor Wickham, ale Amerykanin nie dał się pokonać. [więcej]
Więcej Komentarze: 75
| Dodano 08 Dec 2015 08:50 przez player87

Przed meczem z Crystal Palace
Już dziś w ramach 15. kolejki Premier League Everton podejmować będzie na Goodison Park drużynę Crystal Palace. Początek spotkania o godzinie 21:00.

Obie drużyny w tabeli angielskiej ekstraklasy dzieli zaledwie jeden punkt. Wyżej w klasyfikacji są obecnie piłkarze z Selhurst Park, jednakże "The Toffees" zamierzają ten stan rzeczy zmienić już dzisiejszego wieczoru.

Gospodarze to zespół, który nie zaznał smaku porażki od sześciu meczów, licząc wszystkie rozgrywki. Podopieczni Roberto Martineza w czterech ostatnich spotkaniach ligowych wzbogacili swój dorobek punktowy o osiem oczek. Z Sunderlandem i Aston Villą drużyna z Merseyside zainkasowała komplet punktów. Z kolei z West Hamem i Bournemouth zespół dowodzony przez Roberto Martineza podzielił się punktami. [więcej]
Więcej Komentarze: 142
| Dodano 07 Dec 2015 09:58 przez player87

Cahill: obecny Everton jest na innym poziomie
Po ostatnim awansie Evertonu do półfinału Capital One Cup na temat obecnej drużyny Evertonu wypowiedział się jej wieloletni zawodnik i legenda - Tim Cahill.

Tim Cahill był częścią ostatniej drużyny Evertonu, która rywalizowała w półfinale Capital One Cup w 2008 roku. "The Toffees" zabrakło jednak jakości w tym starciu i ostatecznie przegrali w dwumeczu z Chelsea. Rok później "The Toffees" również z Chelsea, rywalizowali w finale Pucharu Anglii, lecz i to starcie zostało przegrane. Z perspektywy czasu wieloletni zawodnik Evertonu uważa jednak, że obecna drużyna Evertonu gra w piłkę nożną "na innym poziomie" niż tamten zespół.

'Zawsze oglądam Everton. To ogromna część tego, kim jestem i jakim stałem się zawodnikiem.' - wspomina legendarny zawodnik "The Toffees". [więcej]
Więcej Komentarze: 9
| Dodano 07 Dec 2015 09:18 przez player87

Pełna kontrola. Middlesbrough - Everton 0:2
Everton nie popełnił błędu z ostatniego meczu ligowego i prowadząc do przerwy różnicą dwóch bramek w meczu ćwierćfinałowym z Middlesbrough w ramach Capital One Cup dowiózł ten rezultat do końca zapewniając sobie awans do półfinału tych rozgrywek.

Początek spotkania jak i cała pierwsza połowa przebiegała zdecydowanie pod dyktando "The Toffees", którzy starali się narzucić gospodarzom swój rytm gry. I już w 20. minucie gry przyniosło to swój efekt. Na indywidualną akcję przed polem karnym zdecydował się Gerard Deulofeu, który minął kilku zawodników "Boro" i plasowanym strzałem przy słupku pokonał golkipera miejscowych.

Na tym Everton nie zamierzał poprzestać. Bardzo aktywny tego wieczoru hiszpański skrzydłowy "The Toffees" znów dał znać o sobie. Po efektownym minięciu Fernando Amorebiety z prawej strony pola karnego Gerard Deulofeu zdecydował się na miękkie dośrodkowanie w pole bramkowe, a akcję na gola zamienił efektownym strzałem głową Romelu Lukaku. [więcej]
Więcej Komentarze: 23
| Dodano 04 Dec 2015 11:12 przez player87

Przed meczem z Middlesbrough
Już dziś o 20:45 Everton rozegra na Riverside Stadium wyjazdowe spotkanie w ramach ćwierćfinału Pucharu Ligi Angielskiej, znanego szerzej pod nazwą Capital One Cup. Przeciwnikiem drużyny z Liverpoolu będzie miejscowe Middlesbrough.

Po roztrwonieniu niemal pewnych 3 punktów w ostatnim spotkaniu ligowym z Bournemouth podopieczni Roberto Martineza zapewne będą chcieli się zrehabilitować, a mecz pucharowy w ramach rozgrywek Capital One Cup jest do tego jak najlepszą okazją.

Także fakt, że "The Toffees" w swojej historii nigdy wspomnianych rozgrywek nie wygrali nakazuje sądzić, że tego wieczoru na Riverside Stadium drużyna z Liverpoolu zagra w dosyć optymalnym zestawieniu personalnym.

Jednak obciążenie meczowe i pomniejsze urazy podstawowych graczy pozwalają domniemywać, że Roberto Martinez będzie chciał dać szansę gry także tym zawodnikom, którzy do tej pory byli znacznie mniej eksploatowani. To może oznaczać możliwość występu dla takich graczy jak Darron Gibson, Kevin Mirallas, czy powracającego po urazie Leightona Bainesa. [więcej]
Więcej Komentarze: 115
| Dodano 01 Dec 2015 17:55 przez player87

Mecz z Bournemouth w statystykach
Poniżej przedstawiamy garść futbolowych statystyk po ostatnim spotkaniu ligowym Evertonu, które ostatecznie zakończyło się bramkowym remisem 3:3.

Znajdziecie tu podsumowanie ostatniego meczu w pigułce, a więc pełne zestawienie składów obydwu drużyn, kluczowe dane meczowe, a także inne informacje dotyczące drużyn prowadzonych przez Roberto Martineza i Eddiego Howe.

| Dodano 01 Dec 2015 17:32 przez player87

Ukarana pycha. Bournemouth - Everton 3:3
Chyba żaden z kibiców "The Toffees" nie spodziewał się tak dramatycznych losów spotkania w ramach 14. kolejki Premier League. Tym bardziej jeśli po 45 minutach na tablicy widniało 2:0 ekipy z Liverpoolu. Tymczasem po przerwie okazało się, że w piłkę chce grać tylko Bournemouth, a Everton jakby w ogóle nie wyszedł z szatni. W konsekwencji "The Toffees" w iście frajerski sposób pozwolili miejscowym wyrównać stać rywalizacji, i to jeszcze dwukrotnie.

Pierwsza część meczu potoczyła się zdecydowanie po myśli Evertonu, który na przerwę schodził przy dwubramkowym prowadzeniu. Pierwszego gola kibice na Dean Court obejrzeli w 25. minucie. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego, do piłki w polu karnym dopadł Ramiro Funes Mori i silnym strzałem głową pokonał Adama Federiciego.

W 37. minucie bramkarz Bournemouth skapitulował po raz drugi. Gerard Deulofeu świetnie zagrał w pole karne do wbiegającego Romelu Lukaku, który bardzo dobrze opanował piłkę, a następnie uderzeniem z okolic narożnika pola bramkowego wpakował futbolówkę do siatki. W tym momencie wydawało się, że gospodarze nie będą już w stanie zagrozić Evertonowi. [więcej]
| Dodano 01 Dec 2015 17:15 przez player87

Przed meczem z Bournemouth
Już dziś o 16:00 Everton rozegra wyjazdowe spotkanie na Dean Court w ramach 14. kolejki Premier League. Przeciwnikiem podopiecznych Roberto Martineza będzie miejscowe Bournemouth.

Piłkarze "The Cherries" i zawodnicy "The Toffees" po trzynastu kolejkach zgromadzili na swoim koncie odpowiednio 9 i 20 oczek, plasując się tym samym na 19 i 7 lokacie w tabeli.

Bournemouth ostatnich tygodni zdecydowanie nie może zaliczyć do udanych. Na ligowych boiskach beniaminek po raz ostatni zwyciężył 19 września, kiedy przed własną publicznością pokonał Sunderland (2:0). W kolejnych siedmiu meczach drużyna zapisała na swoje konto zaledwie dwa punkty. Konsekwencją słabej postawy był spadek na przedostatnie miejsce w tabeli. Kibicom beniaminka nieco optymizmu dodał ostatni wyjazdowy remis ze Swansea (2:2), który przerwał serię czterech kolejnych spotkań. [więcej]