<< Previous Next >>

Powered by CuteNews
Manchester United - Everton
Już dziś o godzinie 17:00 Everton zmierzy się z Manchesterem United na wyjeździe. Czy The Toffees przerwą swoją zlą passę i pokonają zespół Jose Mourinho?

Dla obu klubów będzie to więcej niż kolejny mecz w Premier League, gdyż w obecnym okienku transferowym kluby "wymieniły się" swoimi gwiazdami. Do Evertonu przyszedł Wayne Rooney - wychowanek z niebieskiej części Merseyside i ikona czerwonych diabłów.

W odwrotnym kierunku udał się Romelu Lukaku. Belg w ostatnim wywiadzie powiedział, że nie obchodzi go co się dzieje w jego poprzednim klubie czym rozwścieczył kibiców The Toffees.

Everton zagra dość zaskakującą formacją z 5 obrońcami (3 środkowych i 2 wahadłowi), dwoma defensywnymi pomocnikami (lub trzema w zależności od ustawienia Daviesa), a także Sigurdssonem i Rooneyem jako najbardziej wysuniętym zawodnikiem.

Man Utd: De Gea, Valenica, Bailly, Jones, Young, Matić, Fellaini, Mata, Mchitarjan, Rashford, Lukaku.
Rezerwowi: Romero, Darmian, Smalling, Carrick, Herrera, Lingard, Martial

Everton: Pickford, Keane, Jagielka, Williams, Martina, Schneiderlin, Gueye, Baines, Davies, Sigurdsson, Rooney.
Rezerwowi: Besić, Calvert-Lewin, Holgate, Klaassen, Mirallas, Ramirez, Stekelenburg.
Komentarze: 59
| Dodano 17 Sep 2017 12:02 przez Lewy

Keane w ogniu krytyki
Po katastrofalnym występie Evertonu w meczu z Atalantą jednym z graczy, któremu dostało się najbardziej od obserwatorów, był kupiony za ponad 25 mln funtów z Burnley, środkowy defensor Michael Keane.

Krytyka popłynęła z ust Martina Keowna, a więc byłego "Kanoniera", na co dzień eksperta w stacji BT Sport, który na grze obronnej zna się doskonale. Jego zdaniem ostatnie słabe występy linii defensywnej Evertonu powodują, że Ronald Koeman powinien tymczasowo odstawić Michaela Keane'a od wyjściowego składu i tym samym dać mu czas na przemyślenia i reset umysłu.

'Grał tak, jakby chciał pokazać jak dobry był przeciwnik. On nie gra krótko w polu karnym, nie wiem co z nim jest nie tak. Myślę, że on powinien (Ronald Koeman - przyp. red.) go odstawić. Nie obiera sobie celu w grze obronnej, nie przesuwa. To wygląda jakby pytał - to moja piłka? To moi koledzy z drużyny?' - stwierdził Anglik.

'Jaka jest najlepsza para stoperów Evertonu? Czy to Jagielka i Williams? Wycofajmy stamtąd Keane'a, aby go chronić, ponieważ teraz każdy patrzy na defensywę (Evertonu - przyp. red.). Koeman ma poważne problemy do rozwiązania.' - podsumowuje były zawodnik "Kanonierów".
Komentarze: 28
| Dodano 15 Sep 2017 09:49 przez player87

Jest coraz gorzej, kolejne 3:0
Zespół Ronalda Koemana po raz trzeci z rzędu przegrywa spotkanie. I po raz kolejny w bardzo słabym stylu i bez strzelonej bramki. Jak szybko zawodnikom z Liverpoolu uda się wyjść z tej złej passy?

I znowu pierwsze minuty napawały optymizmem. Tylko że teraz zamiast 30, było to minut 10. Po niecałym kwadransie The Toffees całkowicie oddali inicjatywę przeciwnikom, co znamy już zresztą z poprzednich meczy.

Wynik został otwarty w 27 minucie, a do przerwy był już wynik 3:0, który utrzymał się do końca spotkania.

Niewiele można powiedzieć o grze ofensywnej Evertonu, bo praktycznie jej nie było. Oczekiwanego powiewu świeżości nie wniosła nawet zmiana Sandro i Klaassena, gdyż Everton już od 55 minuty rzucił rękawice i jego gra sprowadziła się prawie wyłącznie do defensywy i nieudolnej gry z kontry.

Everton: Stekelenburg, Holgate, Jagielka, Keane, Baines, Schneiderlin, Besic, Vlasic, Rooney, Sigurdsson, Calvert-Lewin
Rezerwowi: Pickford, Williams, Sandro Ramirez, Mirallas, Martina, Gueye, Klaassen

Atalanta: Berisha, Toloi. Palomino. Masiello. Hateboer. Cristante. Freuler. de Roon. Castagne. Petagna. Gomez
Rezerwowi: Orsolini, Cornelius, Caldara. Kurtic. Haas. Gollini. Bastoni
Komentarze: 9
| Dodano 14 Sep 2017 20:56 przez Lewy

Ligę Europy czas zacząć!
Już dziś o godzinie 19:00 Everton zmierzy się z Atalantą Bergamo. Zespół z Serie A w zeszłym sezonie zajął 4 miejsce i znalazł się między Napoli a Lazio w końcowej tabeli. Oba zespoły, razem z Lyonem i Apollonem, tworzą grupę E Ligi Europy.

Dla Evertonu to pierwszy od dawna test o stawkę poza Wyspami Brytyjskimi. Zespoły zagrają bowiem na Stadio Atleti Azzurri d’Italia w Bergamo.

Kibiców z niebieskiej części Liverpoolu może martwić forma zespołu. Dwa ostatnie ligowe spotkania to porażki i Everton zajmuje odległe 16 miejsce z 4 punktami po 4 spotkaniach. Dziwi też brak Jordana Pickforda w bramce, a także Idrissy, którzy obok Keane`a byli jedynymi postaciami w formie w ostatnich meczach.

Zespół z Włoch też nie jest w zbyt dobrej sytuacji ligowej. Po 3 spotkaniach maja na koncie jedno zwycięstwo i dwie porażki.