Powered by CuteNews
Everton - Yeovil Town 4:0
Everton bez większych problemów odprawił Yeovil Town w meczu 2 rundy EFL Cup. Mecz zakończył się rezultatem 4-0.

Ronald Koeman wystawił silny skład, niemal podstawowy skład. Szansę na pełne 90 minut otrzymali pozyskani niedawno Yannick Bolasie i Ashley Williams, oraz powracaj±cy po drobnym urazie Romelu Lukaku, który zagrał już niespełna godzinę w ostatnim meczu z West Bromwich.

Everton otworzył wynik w 28 minucie. Po składnej akcji Barkleya, Lukaku i McCarthy'ego, ten ostatni będ±c w polu karnym wystawił piłkę jak na tacy do Aarona Lennona, który z 7 metrów umie¶cił j± w siatce.

Na drugiego gola przyszło poczekać aż do 70 minuty. Do rzutu wolnego z ponad 30 metrów podszedł Barkley i uderzył tuz przy słupku. Piłka skozłowała jeszcze przed polskim bramkarzem Krysiakiem, który mimo wszystko powinien zachować się lepiej.

W 83 minucie po solowej akcji na 3-0 podwyższył Arouna Kone. Iworyjczyk po solowej akcji uderzył mocno z 16 metra i znów nie popisał się Krysiak.

Kone ustalił wynik spotkania w 90 minucie, gdy przepchn±ł jednego rywala w polu karnym, ograł dwóch kolejnych i z kilku metrów strzelił w górny róg.

Everton 4:0 Yeovil Town (28' Lennon, 70' Barkley, 83' Kone, 90' Kone)

Żółte kartki: Dawson
Widzów: 24.617

Everton: Stekelenburg, Holgate (66' Cleverley), Williams, Funes Mori, Oviedo, Lennon, McCarthy (66' Gibson), Gueye, Bolasie, Barkley (79' Kone), Lukaku
Rezerwowi: Joel, Baines, Jagielka, Mirallas

Yeovil Town: Krysiak, Shephard, Dolan, Mugabi, Nathan Smith, Butcher, Lawless, Dawson (73' Lea), Hedges, Khan (63' Campbell), Tom Eaves
Rezerwowi: Jonny Maddison, Sowunmi, Bassett