Everton - Watford: zapowiedź
W sobotę 17 sierpnia Everton na Goodison Park podejmie Watford. Początek spotkania o godzinie 16:00.

W meczu tym na pewno zabraknie Fabiana Delpha, który nie wrócił jeszcze do treningów po urazie odniesionym w jednym ze sparingów. Zabraknie też Morgana Schneiderlina, który pauzuje za czerwoną kartkę. Mało prawdopodobne są występy Andre Gomesa i Leightona Bainesa, tak samo jak Alexa Iwobiego, który po Pucharze Narodów Afryki dopiero teraz wrócił do treningów.

W Watfordzie nie zagra jeszcze pozyskany w ostatnim dniu okienka Ismaila Sarr, choć zadebiutować będzie już mógł Danny Welbeck. Gerard Deulofeu, który musiał przed tygodniem opuścić murawę już po 45 minutach, ma być gotowy do gry.

Na inaugurację sezonu Everton tylko bezbramkowo zremisował na wyjeździe z Crystal Palace, natomiast Watford przegrał 0-3 z Brighton.
Komentarze: 8
| Dodano 17 Aug 2019 08:57 przez cahill

Powered by CuteNews
Everton - Southampton i okrągła liczba Colemana
Już dziś o godzinie 16:00 pierwszy raz, w tym sezonie Premier League, na Goodison Park pojawią się gracze Evertonu. Będzie to ważny mecz szczególnie dla prawego obrońcy The Toffees.

Seamus Coleman rozegra swój dwusetny mecz w Premier League! Z tego powodu to on wyjdzie dziś na boisko z opaską kapitańską.

Kibice Evertonu do końca zastanawiali się, kto dziś zagra jako partner Keane`a na środku obrony, jako że za atak na nogi rywala w poprzednim meczu został wykluczony Phil Jagielka. Nie będzie mógł on wyjść na boisko przez trzy kolejne mecze PL. Okazało się, ze Silva postawił na młodego Holgate`a. Może to oznaczać, że nowe nabytki na tę pozycję (Yerry Mina i Kurt Zouma) nie są jeszcze gotowi na grę w pierwszym zespole.

Everton - Southampton 2:1 16:00, Goodison Park
Walcott 15`
Richarlison 31`
Danny Ings 54`

Everton: Pickford, Coleman, Holgate, Keane, Baines, Schneiderlin, Gueye, Walcott, Sigurdsson, Richarlison, Tosun

Southampton: McCarthy, Bertrand, Hoedt, Soares, Stephens, Lemina, Redmond, Romeu, Ward-Prowse, Austin, Ings
Komentarze: 23
| Dodano 18 Aug 2018 15:56 przez Lewy
by Ossie1878 @ 19 Aug 2018 13:52
Tylko co z tego ,ze beniaminek ma - 100 mln?
Place pilkarzy I wartosc na rynku transferowym wzrasta z roku na rok . Bite za kolejne transferowe rekordy .w tym takze u nas . Np kupno Lukaku I jego sprzedaz ,czy kupno richarlisona . A wyniki podobne jak za moyesa tylko do top 6 ciezej sie wedrzec bo przyszly szejki man city I Tottenham sie ogarnal(w sumie Oni zmagali sie z podobnym problemem co my teraz ,klopoty z wydawaniem rozsadnie kasy ) kupowac tez trzeba umiec . Ja tam nie widze progresu od odejscia moyesa . Jak nie mielismy kasy to Moyes Musial przemylec po kilka razy kazdy transfer I bylismy chwaleni za zdrowa polityke transferowa. Teraz wydajemy bezmyslnie (glownie za koemana) a wyniki podobne . Chociaz transfery od stycznia juz lepsze ,chyba nasz zarzad sie nauczyl na wlasnych bledach po koemanie. Zoobaczymy co transfery silvy pokaza. Na razie obiecujaco ,ale za wczesnie zeby oceniac po 2 meczach .
A defensywa w 3/4 moyesa z seamusem kupionym za czapke gruszek.
by Charlie @ 19 Aug 2018 12:58
Za Moyesa beniaminek nie kończył okienka z deficytem stu milionów funtów, za Moyesa używano jeszcze określenia "angielskie top 4", podczas gdy od lat już jest "top 6". Nic co piszesz nie ma sensu, bo Premier League sprzed 10 lat nie ma kompletnie odniesienia do tego co mamy obecnie. Otwórz wreszcie oczy i spójrz w kalendarz, bo co post mam wrażenie, że cię trzymali w formalinie jak Lenina przez przynajmniej ostatnie pięć lat. efc2
by Charlie @ 19 Aug 2018 12:44
@Ossie1878
Jak nie jak tak? Przynajmniej przez pierwszą połowę sezonu byliśmy pod tym względem na pewno w jakimś top 3 jak nie wyżej, jeśli nie pod względem samej liczby punktów, to choćby procentowo w stosunku do całości dorobku punktowego. Aż sobie zadałem trud policzyć na szybko, do lutego 13 z 31 punktów (42%) z pozycji zespołu przegrywającego i to nieraz niejednokrotnie w ciągu spotkania. Potem za Big Sama się to trochę uspokoiło, bo i goli tyle nie wpuszczaliśmy.
Trochę lepszy okres gry zespołu a i tak się pojawią jakieś narzekające gagatki, którym się marzą comebacki dreszczowce. Co sobie mają specjalnie dać gola strzelić? Tak jak mówię, jak tęsknisz za chujowymi początkami spotkań w naszym wykonaniu i powrotami to sobie puść jakieś wspaniałe widowiska sprzed sezonu ala 2-1 z Wiśniami, 2-2 z Crystal Palace czy 3-2 z Watfordem. Ja tam preferuję jak zespół gra dobrze od początku i kontroluje przebieg spotkania.
by Ossie1878 @ 19 Aug 2018 12:33
I ostatnimi laty wydajemy za to w ciul kasy a efekty podobne jak za moyesa.
Moyes musial sie dwa razy zastanowic nad wydaniem kasy . obserwowal wieksze zakupy przez dluzszy czas ,zanim zdecydowal sie kogos podpisac I nagle nasz klub zmienil sie pod tym wzgledem .wydajemy duza kase I mniej przemyslane decyzje ,a nasz zarzad nieprzewyczajony do takiej sytuacji popelnia bledy w przeplaceniu zawodnikow I ich tygodniowek. Minie troche czasu ,oby jak najmniej jak to sie unormuje.
Choc od stycznia transfery sa bardziej przemyslane .taki Walcott za 20 baniek tokapitalny interes moim zdaniem .
by Ossie1878 @ 19 Aug 2018 12:26
W lidze europejskiej za moyesa radzilismy sobie lepiej lub podobnie jak jego nastepcy. Jak dla mnie od odejscia moyesa nic poza stylem sie nie zmienilo przez lata poza jednym sezonem Martineza w ktorym zdobyl rekordowe nasze pkt I daloby nam to wicemistrza w tym sezonie co Leicester zdobylo majstra.
Hiszpanska liga odskoczyla angielskiej I jest najlepsza pod wzgledem sportowym ,a angielska jest najlepsza pod wzgledem kasy I ogladalnosci na obecna chwile
by Lewy @ 19 Aug 2018 11:50
Moim zdaniem to nie my się cofamy ale tzw. TOP 6 tak bardzo uciekło reszcie stawki. Ale moim zdaniem w tym roku możemy wygryźć Arsenal i stworzyć TOP 7. Możecie się ze mnie śmiać ale IMO to jest możliwe efc1
by Ossie1878 @ 19 Aug 2018 09:18
Od odejscia moyesa nie rozwinelismy sie jako klub .stoimy w miejscu albo sie nawet lekko cofnelismy w rozwoju no poza pierwszym sezonem Martineza. Ciekawe gdzie bylibysmy dzis gdyby Moyes mial do dyspozycji taka kase .mozemy jedynie gdbybac ,ale chyba napewno nie gorzej niz teraz moim zdaniem
by Ossie1878 @ 19 Aug 2018 09:15
Charlie nie wydaje mi sie. Za moyesa to uwielbialem a pod jego kadencja to bylo czeste
by Charlie @ 19 Aug 2018 08:10
A w zeszłym sezonie nie byliśmy przypadkiem w topce zespołów, które uciułały najwięcej punktów z pozycji zespołu przegrywającego? Naprawdę za tym tęsknisz?
by Lewy @ 18 Aug 2018 23:11
Ale chyba lepiej w ogóle nie doprowadzić do tego, żebyśmy przegrywali prawda? tongue

Nie chciałbym, żebyśmy często bywali w takich sytuacjach. Ale jeśli chodzi o odrabianie strat to ekipa Silvy byłaby na to przygotowana. Czego jak czego ale waleczności nie można nikomu odmówić. Szczególnie Richarlisonowi (o którego zawsze się boję, że się połamie...)
by Ossie1878 @ 18 Aug 2018 22:54
Brakuje mi meczu gdy przegrywamy odwracamy los meczu I wygramy . Cos co za ery moyesa bylo stosunkowo czeste ,po erze moyesa mi tego brakuje strasznie. Moj faworyt do objecia nas po big samie Eddie Howe I jego wisienki to uczynili dzis ,I bardzo czesto w poprzednim sezonie wygrywajac w ostTnich sekundach ,czy strzelajac bramki na wage remisu.
by Ossie1878 @ 18 Aug 2018 22:46
Ja drzalem bo sledzilem na livesports. W dodatku zawsze moze pojsc kontra ,glupi blad defensywy I strata pkt gotowa
by Ossie1878 @ 18 Aug 2018 22:45
Ma drzalem bo sledzilem na livesports. W dodatku zawsze moze pojsc kontra ,glupi blad defensywy I strata pkt gotowa
by Abu @ 18 Aug 2018 21:48
Jakie drzenie? Southampton nie podchodzil nawet pod nasze pole karne przez ostatnie 20 minut
by Ossie1878 @ 18 Aug 2018 17:56
Pierwszy wygrana silvy w meczu o stawke. Ale bylo drzenie o wynik do konca .
by Lewy @ 18 Aug 2018 16:51
Kurde, powiem wam, że to jedne z najlepszych 45 minut jakie oglądałem w wykonaniu Evertonu od lat. Wiadomo, że wysoka wygrana z Mac City też spoko, ale nie chodzi mi nawet o wynik.

Po pierwsze waleczność na boisku, 2 minuta doliczonego czasu pierwszej połowy, wygrywamy 2:0, a przy rzucie wolnym z 30 metra nie gramy zachowawczo tylko podchodzi do niego Pickford, a wszyscy zawodnicy wchodzą na połowę przeciwnika.

Po drugie: czy mi się wydaje, czy wszyscy nasi zawodnicy nagle są kilka razy lepsi technicznie niż byli do tej pory? Holgate, Sigi (ok, on zawsze był świetny technicznie ale dopiero teraz to pokazuje w Evertonie), Tosun, nawet Keane laughing
Piękne przyjęcia, dryblingi, brak długiej lagi przy przerwaniu akcji w obronie, tylko ładne wyprowadzanie jej i atak pozycyjny. Miód malina! efc3
by Lewy @ 18 Aug 2018 16:32