Letnie okno transferowe - spekulacje
W obliczu "sezonu ogórkowego" w prasie pojawia się coraz więcej rozmaitych rozważań na temat kształtu kadry Evertonu na nadchodzący sezon i przyszłości poszczególnych jego zawodników. Temat będzie w miarę możliwości na bieżąco aktualizowany.

15.06.2019

- Portale piłkarskie donoszą, że Everton toczy batalię z gigantem z PSG o pozyskanie Davida Neresa. Brazylijski skrzydłowy miałby docelowo wzmocnić prawe skrzydło, a za jego podpis trzeba wyłożyć £35-40m. Sam zawodnik ma być zainteresowany przenosinami do Premier League.

- Rzekomo interesujemy się również pozyskaniem Jaspera Cillesena z Barcelony za około £18m. Dziwna informacja, zwłaszcza w obliczu niedawnego pozyskania Jonasa Loessla z Huddersfield. Czyżby Jordan Pickford miał opuścił szeregi "The Toffees" tego lata? [więcej]
Więcej Komentarze: 4
| Dodano 13 Jun 2019 16:13 przez player87

Powered by CuteNews
Kolejna czerwona kartka i kolejny remis
Drugi remis w tym sezonie. Everton zdołał przywieść z Dean Court 1 punkt, kolejny raz w tym sezonie grając przez długi czas w osłabieniu.

Pierwsza połowa nie należała do najciekawszych. Mało akcji bramkowych, zero goli. Emocje wzrosły dopiero w 41 minucie, kiedy to dotychczasowy bohater Evertonu - Richarlison - obejrzał czerwoną kartkę. Adam Smith przystawił głowę do nowego gracza Evertonu, ten dał się sprowokować i oddał tym samym, czyli lekkim uderzeniem głowy. Do sędziego podbiegł Smith wraz z 4 kolegami z zespołu i sędzia dał się nabrać na tę sztuczkę. Młody Brazylijczyk obejrzał czerwoną kartkę, a Everton po raz drugi w tym sezonie musiał grać w osłabieniu.

To jednak nie przeszkodziło The Toffees, którzy na drugą połowę wyszli mocno zmotywowani. Znalazło to odzwierciedlenie w wyniku, już w 56` drugą bramką w tym sezonie popisał się Theo Walcott. Żeby tego było mało, w 61` z boiskiem pożegnał się Adam Smith, czyli prowodyr zamieszania z pierwszej połowy. Graczom Evertonu wszystko się układało, już 5 minut po tym zdarzeniu udało im się podwyższyć prowadzenie na 2:0. Walcott popisał się pięknym dośrodkowaniem, które wykończył, uderzeniem głową, Micheal Keane. Była więc 66 minuta, wynik 2:0. Kiedy można było pomyśleć, ze The Toffees z wyjazdu wyciągną 3 punkty, dodatkowo grając 30 minut w osłabieniu, wszystko się posypało.

4 minuty, 2 gole dla gospodarzy. 75 minuta i gol z karnego Joshuy Kinga (sprokurował go Baines), następnie 79 minuta, rzut rożny gospodarzy, złe ustawienie obrońców Evertonu, i Nathan Ake strzelił wyrównującego gola.

Jednak możliwe, że najgorsze wydarzyło się w 90 minucie. Dobrą sytuacje dla The Cherries chciał przerwać Michael Keane. Udało mu się głową sięgnąć niebezpieczną, górną piłkę. Tego samego próbował jednak rówineż Gana. Zawodnicy zderzyli się w powietrzu, a Micheal bardzo niebezpiecznie upadł na murawę. Służby medyczne natychmiastowo wbiegły na boisko. Gra została przerwana na ponad 6 minut. Anglik od razu został podłączony do tlenu. Nie było z nim kontaktu i nie ruszał się. Sytuacja wyglądała na na prawdę groźną. Miejmy nadzieję, że sytuacja ta nie będzie za sobą niosła poważnych konsekwencji.

Drugi gol na wyjeździe The Toffees, druga czerwona kartka i drugi remis po ówczesnym prowadzeniu. Miejmy nadzieję, że gra obronna Evertonu poprawi się w przeciągu najbliższych kilku meczy, albo inaczej do 90 minuty kibice będą patrzyli z drżeniem na wynik, nawet przy prowadzeniu graczy z niebieskiej części Liverpoolu.