Powered by CuteNews
Nowy stadion oficjalnie zaprezentowany!
Wiele koncepcji architektonicznych, wiele pomysłów odnośnie lokalizacji, rozmaitych form finansowania... i stało się! Dziś jest ten dzień - koncepcja nowego stadionu Evertonu oficjalnie zaprezentowana!

Everton ujawnił koncepcję architektoniczną projektu nowego stadionu o wartości około 500 milionów funtów, który zostanie wybudowany w częściowo opuszczonych dokach przemysłowych północnej części Liverpoolu, zwanych Bramley-Moore Dock.

Po okresie konsultacji publicznych oczekuje się, że wniosek planistyczny zostanie złożony przed końcem tego roku, i zakłada się, że zostanie on zatwierdzony na początku roku 2020.

Projekt nowego stadionu zakłada, że trybuny pomieszczą około 52 tyś. miejsc siedzących, z opcjonalną możliwością powiększenia do około 62 tyś. widzów. Planuje się, że budowa potrwa około 3 lat, a obiekt ma być gotowy przed startem sezonu 2023/24.

Jedną z najbardziej uderzających cech nowego domu "The Toffees", oprócz niepowtarzalnej lokalizacji w linii brzegowej i panoramy na nabrzeże, będzie domowa trybuna kibiców Evertonu, zwana "Blue Wave". Wzorowana na "Die gelbe Wand", czyli jednej z trybun stadionu Borussii Dortmund, gdzie zasiadają najwierniejsi fani gospodarzy, ze stromym usytuowaniem miejsc siedzących. Everton ma nadzieję, że trybuna o pojemności 13 tyś. miejsc, na trwałe zapisze się w publicznej wyobraźni środowiska kibicowskiego jako "Blue Wave", tj. "niebieska fala".

Komentarze: 3
| Dodano 25 Jul 2019 21:50 przez player87
by Peszko @ 27 Jul 2019 15:58
Dajcie spokój z tym Goodinson. Fakt że ten stadion to relikt angielskiej piłki, ale nie ma sensu się tam gnieździć jak jest możliwość gry na nowoczesnym obiekcie.
Na pewno uhonoruja jakoś GP i może będzie spełniać inna funkcję.
by Piotrek @ 26 Jul 2019 04:59
To na pewno ale robi wrażenie i fajnie że nie robią olimpijskiego
by Abu @ 25 Jul 2019 22:34
Jakkolwiek by swietnie to nie wygladalo (a wyglada), to opuszczenie Goodison Park bedzie dla wszystkich bardzo bolesne
Autor:
E-mail: (opcjonalnie)
Emoty: smile wink wassat tongue laughing sad angry crying efc1 efc2 efc3 efc4 

Dodawanie komentarzy tylko dla zarejestrowanych użytkowników:
rejestracja

| nie pamiętaj


«Wróć do newsów

Redakcja www.EvertonPoland.com nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych przez użytkowników komentarzy, które są własnością ich autorów.