Everton - Huddersfield: zapowiedź
W sobotę 1 września Everton na Goodison Park podejmie Huddersfield Town. Początek spotkania o godzinie 16:00.

W kadrze The Toffees nadal zabraknie Miny, Gomesa, McCarthy'ego, Keane'a, Jagielki, Richarlisona i Bernarda. W środku tygodnia nie grali też Ademola Lookman i Idrissa Gueye, ale obaj trenują już normalnie i mają szansę wystąpić.

Po 3 meczach Everton zgromadził 5 punktów, remisując ostatnio z Bournemouth 2-2 na wyjeździe. Huddersfield zgromadziło zaledwie punkt remisując w poprzedniej kolejce z Cardiff 0-0.

W poprzednim sezonie na Goodison Park po golach Sigurdssona i Calverta-Lewina lepszy był Everton, wygrywając 2-0.
Komentarze: 39
| Dodano 31 Aug 2018 23:36 przez cahill

Powered by CuteNews
Z Southamptonem w 3 rundzie pucharu ligi
Na Goodison Park Everton podejmie Southampton w meczu 3 rundy pucharu ligi.

Spotkanie zostanie rozegrane 25 lub 26 września.

Święci gościli już w tym sezonie w Merseyside ulegając The Toffees 1-2 w spotkaniu ligowym.

Southampton wygrał w 3 rundzie pucharu na wyjeździe z Brighton 1-0, natomiast Everton ograł 3-1 Rotherham United.
Komentarze: 1
| Dodano 31 Aug 2018 17:49 przez cahill

Everton - Rotherham United: 8 zmian
Zgodnie z oczekiwaniami Marco Silva dokonał wielu roszad w wyjściowym składzie na mecz z Rotherham United w pucharze ligi.

Po raz kolejny choćby na ławce rezerwowych nie znalazł się Ademola Lookman, który w obliczu zawieszenia Richarlisona miałby idealną okazję do pokazania się. Młody Anglik narzeka jednak ponoć na uraz pachwiny i stąd jego absencja.

Urazu mięśniowego na treningu nabawił się natomiast Bernard, który też byłby zapewne pewniakiem do gry w tym meczu.

Ponadto ze względu na lekki uraz kolana nie zagra Idrissa Gueye. Zawieszony ciągle jest Phil Jagielka, który i tak nie zagra przynajmniej przez 3 tygodnie ze względu na uraz łąkotki.

Po przerwie reprezentacyjnej do dyspozycji miał już być Andre Gomes, ale jego uraz uda odnowił się i raczej nie wróci on przed końcem września.

W wyjściowym składzie znalazło się miejsce dla Sandro Ramireza, który wielce prawdopodobne, że w ciągu najbliższych 2 dni przeniesie się do Realu Sociedad. Szansę gry dostają także Oumar Niasse, Kieran Dowell i Dominic Calvert-Lewin.

Everton 3:1 Rotherham United
28' Sigurdsson, 61' Calvert-Lewin, 87' Calvert-Lewin - 86' Vaulks

Everton: Stekelenburg, Kenny, Holgate, Zouma, Digne, Sigurdsson (66' Walcott), Davies, Dowell, Sandro (86' Schneiderlin), Calvert-Lewin, Niasse (73' Tosun)
Ławka: Virginia, Pennington, Coleman, Baines
Komentarze: 16
| Dodano 29 Aug 2018 20:47 przez cahill

Everton - Rotherham United: zapowiedź
W środę 29 sierpnia Everton na Goodison Park podejmie Rotherham United w ramach rozgrywek pucharu ligi. Początek meczu o godzinie 20:45.

Marco Silva nadal nie będzie miał do dyspozycji Yerry'ego Miny i Andre Gomesa, a ciągle rehabilitację przechodzi James McCarthy. Ostatni mecz za czerwona kartkę pauzuje Phil Jagielka, natomiast zawieszenie za czerwony kartonik zaczyna Richarlison. Do gry może natomiast wrócić Morgan Schneiderlin.

Zabraknie natomiast Michaela Keane'a, który ze względu na uraz kości czaszki nie zagra około miesiąca.

The Toffees w obecnym ligowym sezonie zanotowali dwa wyjazdowe remisy i wygraną u siebie nad Southamptonem. Rotherham w ostatnim meczu wygrał 1-0 z Milwall i po 5 kolejkach Championship ma na koncie 6 punktów.

Obie ekipy ostatni raz spotykały się w sezonie 1992/93, kiedy to w drugiej rundzie pucharu ligi najpierw zwycięstwo 1-0 u siebie odniósł Rotherham, by w rewanżu uznać wyższość Evertonu, który wygrał 3-0.

Z ciekawostek, w meczu tym arbiter, którym będzie Graham Scott, będzie miał do dyspozycji system VAR, powoli testowany na angielskich boiskach.
Komentarze: 0
| Dodano 29 Aug 2018 16:31 przez cahill

Kolejna czerwona kartka i kolejny remis
Drugi remis w tym sezonie. Everton zdołał przywieść z Dean Court 1 punkt, kolejny raz w tym sezonie grając przez długi czas w osłabieniu.

Pierwsza połowa nie należała do najciekawszych. Mało akcji bramkowych, zero goli. Emocje wzrosły dopiero w 41 minucie, kiedy to dotychczasowy bohater Evertonu - Richarlison - obejrzał czerwoną kartkę. Adam Smith przystawił głowę do nowego gracza Evertonu, ten dał się sprowokować i oddał tym samym, czyli lekkim uderzeniem głowy. Do sędziego podbiegł Smith wraz z 4 kolegami z zespołu i sędzia dał się nabrać na tę sztuczkę. Młody Brazylijczyk obejrzał czerwoną kartkę, a Everton po raz drugi w tym sezonie musiał grać w osłabieniu.

To jednak nie przeszkodziło The Toffees, którzy na drugą połowę wyszli mocno zmotywowani. Znalazło to odzwierciedlenie w wyniku, już w 56` drugą bramką w tym sezonie popisał się Theo Walcott. Żeby tego było mało, w 61` z boiskiem pożegnał się Adam Smith, czyli prowodyr zamieszania z pierwszej połowy. Graczom Evertonu wszystko się układało, już 5 minut po tym zdarzeniu udało im się podwyższyć prowadzenie na 2:0. Walcott popisał się pięknym dośrodkowaniem, które wykończył, uderzeniem głową, Micheal Keane. Była więc 66 minuta, wynik 2:0. Kiedy można było pomyśleć, ze The Toffees z wyjazdu wyciągną 3 punkty, dodatkowo grając 30 minut w osłabieniu, wszystko się posypało.

4 minuty, 2 gole dla gospodarzy. 75 minuta i gol z karnego Joshuy Kinga (sprokurował go Baines), następnie 79 minuta, rzut rożny gospodarzy, złe ustawienie obrońców Evertonu, i Nathan Ake strzelił wyrównującego gola.

Jednak możliwe, że najgorsze wydarzyło się w 90 minucie. Dobrą sytuacje dla The Cherries chciał przerwać Michael Keane. Udało mu się głową sięgnąć niebezpieczną, górną piłkę. Tego samego próbował jednak rówineż Gana. Zawodnicy zderzyli się w powietrzu, a Micheal bardzo niebezpiecznie upadł na murawę. Służby medyczne natychmiastowo wbiegły na boisko. Gra została przerwana na ponad 6 minut. Anglik od razu został podłączony do tlenu. Nie było z nim kontaktu i nie ruszał się. Sytuacja wyglądała na na prawdę groźną. Miejmy nadzieję, że sytuacja ta nie będzie za sobą niosła poważnych konsekwencji.

Drugi gol na wyjeździe The Toffees, druga czerwona kartka i drugi remis po ówczesnym prowadzeniu. Miejmy nadzieję, że gra obronna Evertonu poprawi się w przeciągu najbliższych kilku meczy, albo inaczej do 90 minuty kibice będą patrzyli z drżeniem na wynik, nawet przy prowadzeniu graczy z niebieskiej części Liverpoolu.