Shane Duffy Narodowość: Irlandia Północna
Numer na koszulce: 34
Poprzedni klub: wychowanek(Foyle Harps)
W Evertonie od: 2008r.
                 do: 01.09.2014
Shane Duffy trafił do Evertonu w wieku 16 lat, występując wcześniej w lokalnym klubie Foyle Harps w Derry. Rozpoczął od zespołu do lat 18, potem występował w rezerwach, by od okresu przygotowawczego przed sezonem 2009/10 stać się graczem szerokiej pierwszej kadry Evertonu. Duffy jest regularnym reprezentantem Irlandii Północnej, dla której grał już na wszystkich szczeblach od kadry do lat 16 do reprezentacji B, strzelając przy okazji kilka bramek, w tym z rzutów karnych. Dostał równiez powołanie do pierwszej reprezentacji na towarzyski pojedynek z Włochami, ale całe spotkanie spędził na ławce rezerwowych. W lecie 2009 roku Shane strzelił bramkę w sparingu z Rochdale. Debiut w oficjalnym spotkaniu zanotował w grudniu, gdy musiał zastąpić kontuzjowanego Sylvaina Distina w wyjazdowym meczu z AEK Ateny. Debiut był jak najbardziej udany, gdyż The Toffees zachowali czyste konto i wygrali 1-0. 2 tygodnie pózniej Duffy zagrał od pierwszej minuty przeciwko BATE Borysów, gdy David Moyes wystawił jedenastkę złożoną głównie z graczy rezerw i akademii.

W 2010 roku Duffy zmienił narodowe barwy porzucając Irlandię Północną na rzecz Republiki. W maju otrzymał powołanie, podczas którego jego życie zawisło na włosku. W wewnętrzynm sparingu zderzył się z bramkarzem rywala doznając urazu wątroby i silnego krwotoku wewnętrznego. Lekarzom udało się uratować życie młodego obrońcy Evertonu, który w szybkim tempie wracał do zdrowia i już w sierpniu pojawił się na murawie w zespole rezerw. W marcu 2011 roku został wypożyczony do Burnley, gdzie zanotował jednak tylko jeden występ. We wrześniu Shane został wypożyczony do Scunthorpe, gdzie zagrał 18 razy i strzelił jedną bramkę. W styczniu został jednak wezwany z powrotem na Goodison Park w obliczu kilku kontuzji w zespole, w tym Phila Jagielki. I już po tygodniu Duffy musiał pojawić się na murawie w meczu z Tottenhamem, gdy zmienił kontuzjowanego Sylvaina Distina. Irlandczyk wybiegł obok Johna Heitingi od pierwszej minuty kolejnego starcia z Aston Villą i zaprezentował się z bardzo dobrej strony. Zagrał pełny kolejny mecz z Blackburn i spotkanie w FA Cup z Fulham, pojawił się też na ostatnie minuty starcia z Chelsea w lutym i niestety nie zagrał potem do końca sezonu ani razu. Sezon 2013/14 spędził na wypożyczeniu w Yeovil Town, a w ostatnim dniu okienka transferowego w lecie 2014 roku został sprzedany do Blackburn Rovers. Na Ewood Park spędził 2 lata, regularnie występujac na boiskach Championship i notując łącznie 63 występy. Duffy nie zaakceptował propozycji przedłużenia kontraktu z Blackburn i w sierpniu 2016 roku został sprzedany do Brighton and Hove Albion. Shane rozegrał 31 spotkań dla Mew, z którymi wywalczył awans do Premier League, pierwszy raz od spadku Brighton z First Division w 1983 roku.