Everton Ladies
Kobiecy zespół Evertonu swego czasu był jednym z najsilniejszych zespołów na angielskich boiskach, grający w kobiecych rogrywkach Premiership. Wśród pań prym wiódł Arsenal, najsilniejsza ekipa w ostatnich kilku latach. W sezonach 2005/06 i 2006/07 Everton plasował się w lidze na 2 miejscu, jedyny raz mistrzostwo Anglii panie wywalczyły w sezonie 1997/98. Osiągnęły również trzy razy finał FA Women's Cup(wygrały raz w sezonie 1988/89) i dwa razy finał Premier League Cup, lecz w obydwu doznały porażki. Dzięki zwycięstwu Arsenalu w rozgrywkach Pucharu Europy, Everton, zajmując 2 miejsce w sezonie 2006/07, zagwarantował sobie prawo startu w tych rozgrywkach. Panie rozgrywają swoje mecze na mieszczącym 13,350 widzów stadionie Halton Stadium w Widnes.

W sezonie 2007/08 Everton Ladies po raz trzeci z rzędu wywalczyły wicemistrzostwo kraju, tym razem z zaledwie 5 punktami straty do Arsenalu. The Toffees przerwały w tych rozgrywkach ponad dwuletnią serię Kanonierek beż porażki na angielksich boiskach. Miało to miejsce w finale pucharu ligi, tym samym panie wywalczyly pierwsze od długiego czasu trofeum. Przygoda z europejskimi pucharami niestety nie wypadła najlepiej, zawodniczki Evertonu wygrały tylko 1 z 3 spotkań grupowych Pucharu UEFA i zajęły 3 miejsce w grupie nie awansując dalej.
Everton Ladies z pucharem League Cup

Rozgrywki 2008/09 przyniosły czwarte z rzędu wicemistrzostwo kraju, choć losy tytułu zostały przesądzone dopiero w ostatniej kolejce. The Toffees na własnym boisku przegrały z Arsenalem 0-1 i choć wcześniej pokonały Kanonierki aż 3-0, to nie bezpośredni mecz z ogólny bilans bramek zdecydował o mistrzostwie dla Arsenalu. Po reformie rozgrywek w europejskich pucharach Everton otrzymał szansę gry w eliminach Ligi Mistrzyń. Po pewnych zwycięstwach nad chorwackim Osijek i estońską Levadią, panie z Evertonu w doliczonym czasie strzeliły jedyną bramkę w spotkaniu z norweskim Strommen, co zapewniło im awans do zasadniczej fazy Champions League. Tam w dwumeczu 1/16 finału lepsze okazały się Norweżki z Roa IL, które po zwycięstwie na własnym terenie 3-0 przegrały w Anglii 0-2 i awansowały dalej.

Sezon 2009/10 zakończył się kolejnym wicemistrzostwem kraju, tym razem ze stratą 11 punktów do Arsenalu i zaledwie jednym punktem przewagi nad Chelsea. Panie z Evertonu dotarły jednak do obu finałów krajowych pucharów. The Toffees niespodziewanie przegrały najpierw 1-3 finał League Cup z Leeds. Po pokonaniu 2-0 Barnett awansowały do finału FA Cup, gdzie czekał na nie Arsenal. W 16 minucie na prowadzenie wyszły zawodniczki Evertonu po trafieniu niezawodnej Natashy Dowie. Kanonierki wyrównały tuż przed przerwą, gdy rzut karny po faulu Rachel Unitt wykorzystała Kim Little. Już w doliczonym czasie gry pierwszej połowy The Toffees ponownie objęły prowadzenie za sprawą samobójczego trafienia kapitan Arsenalu, Faye White. W 54 minucie stan meczu wyrównała Julie Fleeting, a rezultat ten utrzymał się do samego końca i potrzebna była dogrywka. Gdy wszyscy wyczekiwali już rzutów karnych do znakomitego podania Brooke Chaplen wystartowała Dowie i - w stylu którego nie powstydziłby się żaden z zawodników męskiej ekipy Evertonu - strzeliła swą drugą bramkę, która dała końcowe zwycięstwo i drugi w historii puchar FA Cup.
Jody Handley wznosząca puchar FA Cup

Everton Ladies wystartowały w sezonie 2010/11 w rozgrywkach Ligi Mistrzyń rozpoczynając od kompletu trzech zwycięstw w fazie grupowej i strzelenia 23 goli. W dalszej fazie The Toffees pokonały w dwumeczach 7-1 MTK Hungaria i 5-2 Broendby. W ćwierćfinale Panie z Evertonu musiały jednak uznać wyższość MSV Duisburg. Ponieważ reformie uległ system rozgrywek krajowych, ligowy sezon rozpoczął się w kwietniu 2011 roku. Nowopowstała FA Women's Super League składała się z 8 zespołów. Everton uplasował się na 3 miejscu w tabeli, za Arsenalem i Birmingham, przez co nie awansował do Ligi Mistrzyń. Panie uległy też Arsenalowi w 5 rundzie FA Cup.

Everton Ladies powtórzyły 3 miejsce w lidze w sezonie 2012, a w kolejnym roku zajęły miejsce 5. W 2014 roku The Toffees nie wygrały żadnego spotkania w lidze i po 21 latach na najwyższym szczeblu rozgrywek, z kretesem spadły do drugiej ligi. Tam w sezonie 2015 zajęły 3 miejsce, nie osiągając awansu z powrotem do elity. Podobnie było w sezonie 2016, natomiast w przejściowych wiosennych rozgrywkach roku 2017 (przed reformą ligi) panie wygrały zmagania w drugiej lidze. Od sezonu 2017/18 powrócono do systemu gry jesień-wiosna, a Everton rozpoczął rozgrywki od drugiego szczebla.