Everton - Arsenal 1:6
15 sierpnia 2009, Goodison Park

Każda porażka boli. Porażka na inaugurację boli podwójnie. Porażki 1:6, i to na inaugurację, nie sposób skomentować w innym języku niż łacina podwórkowa. Arsenal brutalnie zdemaskował wszystkie słabości Evertonu w pierwszym meczu nowego sezonu.

W Evertonie nie dzieje się dobrze. Takie sobie wyniki sparingów, brak transferów i cała afera w okół odejścia Lescotta do Manchesteru City. Jednakże, takiego pogromu nie spodziewali się najwięksi pesymiści. Najbardziej smutne jest jednak to, że nawet najbardziej złośliwi kibice... nie mogą znaleźć kozła ofiarnego.

1:6 u siebie to katastrofalny wynik, więc z dziennikarskiego obowiązku wymienimy tylko strzelców bramek.

W 26 minucie strzelanie dla Arsenalu rozpoczął Denilson, po kapitalnym uderzeniu zza pola karnego prosto w okienko bramki Howarda.

Przed przerwą, po stałych fragmentach gry, gole zdobywali debiutujący w Arsenalu Vermaelen i William Gallas, odpowiednio w 37 i 41 minucie.

Tuż po rozpoczęciu drugiej połowy wszelkich złudzeń podopiecznych Moyesa pozbawił Cesc Fabregas podwyższając na 0:4. Hiszpan zdobył również piątą bramkę w 69 minucie.

Po raz szósty piłkę z siatki Tim Howard musiał wyciągać w 88 minucie, po golu rezerwowego Eduardo.

Honorową bramkę dla Evertonu zdobył Louis Saha w doliczonym czasie gry i jest to jedyna pozytywna rzecz, jaką z tego spotkania zapamiętamy.

Kanonierzy po zdobyciu pierwszego gola całkowicie zdominował grę, byli znacznie lepsi od Evertonu w każdym elemencie gry, a druga połowa to już w zasadzie zabawa podopiecznych Wengera.

Na pocieszenie - są podstawy aby stwierdzić, że gorszego meczu w pozostałych 37 spotkaniach Premier League nie przyjdzie nam oglądać.

Jednak już za kilka dni czeka nas pierwsze spotkanie z Sigmą Ołomuniec w walce o fazę grupową Europa League. W takiej formie Everton nie ma co marzyć o przejściu średniej ekipy z Czech. The Toffees muszą wziąć się w garść i to w trybie natychmiastowym.