Everton - Benfica 0:2
5 listopada 2009, Goodison Park

Everton wbrew zapowiedziom nie zdołał zrewanżować się za porażkę w Lizbonie i w kiepskim stylu poległ na Goodison Park 0:2 w meczu z Benfiką.

David Moyes nie mógł skorzystać w tym spotkaniu z Johnny'ego Heitingi, Lucasa Neilla oraz Louisa Sahy, nie licząc naturalnie pozostałych kontuzjowanych. The Toffees pierwsze 45. minut rozegrali poprawnie, jednak po przerwie cała drużyna rozsypała się i nie zdołała przeciwstawić się Portugalczykom. Gole dla Benfiki zdobyli Javier Saviola i Oscar Cardozo.

Pierwsza część gry to dość nieśmiałe ataki gospodarzy i groźne kontry w wykonaniu Benfiki. Everton sporadycznie zagrażał bramce gości, jednak większość strzałów lądowała w rękawicach Julio Cesara lub na trybunach. Jedyną klarowną sytuację w tej części spotkania stworzyli sobie jednak Portugalczycy, gdy piłka po główce Cardozo zatrzymała się na słupku. Chwilę później Tim Howard świetnie obronił dobitkę Savioli.

Po przerwie to goście kontynuowali dobrą grę, a Everton prezentował się gorzej z minuty na minutę. Efekt bramkowy przyniosło to w 63. minucie, kiedy niepilnowany w polu karnym Saviola otworzył wynik meczu. Kilka minut wcześniej sytuację sam na sam zmarnował brylujący w tym spotkaniu Di Maria.

10. minut później na tablicy widniał już wynik 0:2, czego sprawdzą okazał się "kat" Evertonu w ostatnich tygodniach - Oscar Cardozo. Paragwajczyk silnym uderzeniem z woleja nie dał szans Howardowi i było już po meczu.

W barwach EFC właściwie można pochwalić tylko Diniara Bilaletdinowa, bo to głównie jego akcje głównie niepokoiły obronę rywali. Tym bardziej powinno to martwić, gdyż Rosjanin nie zagra w niedzielę na Upton Park i może być bardzo ciężko o jakiekolwiek punkty.