Birmingham City - Everton 2:2
13 marca 2010, St Andrew's Stadium

Mimo dwubramkowej przewagi osiągniętej na St Andrew's Stadium Everton nie zdołał wywieźć z Birmingham kompletu punktów i zremisował z The Blues 2:2.

Do składu ekipy Davida Moyesa powrócił Tim Cahill, który zastąpił kontuzjowanego Leona Osmana w wyjściowej jedenastce The Toffees. Na ławce rezerwowych ponownie zasiadł Landon Donovan, dla którego był to prawdopodobnie ostatni mecz w Evertonie. Amerykanina zastępował Victor Anichebe i mimo krytyki ze strony wielu kibiców, Nigeryjczyk tym razem spisał się bardzo dobrze.

To właśnie on rozpoczął strzelanie w Birmingham. W 19. minucie otrzymał podanie od Phila Neville'a i znajdując się w polu karnym uderzył z całej siły pod poprzeczkę bramki Harta. Początek spotkania zdecydowanie należał do gości, który zaatakowali bramkę gospodarzy od pierwszych minut. Zaledwie po 3. minutach od bramki Anichebe, mieliśmy już 2:0. Tym razem świetną akcję i podanie Stevena Pienaara zakończył inny Nigeryjczyk - Yakubu. Birmingham zostało rozmontowane przez afrykańskie trio.

Nie minęło nawet 5. minut, a już mieliśmy kolejną oznakę znakomitego widowiska. Gracze Birmingham dość przypadkowo zdołali uzyskać kontakt z gośćmi. Na dośrodkowanie w pole karne zdecydował się Liam Ridgewell, a piłka mijając Jagielkę i Jerome'a kompletnie zmyliła Tima Howarda.

Do szatni goście schodzili prowadząc jedną bramką i zwiastowało to znakomitą drugą połową. Niestety w drugiej połowie, Everton nieco spuścił z tonu i dość szybko dał sobie wbić bramkę na wagę 3 punktów. Znakomicie sprzed pola karnego uderzył Gardner i Howard po raz drugi musiał wyciągać piłkę z siatki.

Po tej bramce tempo meczu nieco siadło. Goście stworzyli sobie kilka dobrych okazji, ale zdecydowanie brakowało nieco szczęścia i postawienia kropki nad i. Podobnie jak gospodarze, którzy mogli pokonać bramkarza reprezentacji USA jeszcze przynajmniej raz. Mecz zakończył się sprawiedliwym podziałem punktów, nie pomógł nawet Landon Donovan, który zmienił Yakubu w 67. minucie. W 79. minucie kontuzji doznał Victor Anichebe i Everton kończył mecz grając właściwie bez napastnika. Na boisku pojawił się również Jack Rodwell, który zmienił Tima Cahilla.

Za tydzień Everton podejmie na własnym stadionie Bolton.