Hull City - Everton 0:4
23 września 2009, KC Stadium

Everton nie powtórzył ubiegłorocznego błędu, gdy już na pierwszej przeszkodzie w postaci Blackburn potknął się w walce o Puchar Ligi. W 3 rundzie Carling Cup The Toffees rozgromili na wyjeździe Hull City 4-0.

David Moyes dokonał kilku zmian w porównaniu do ostatniego spotkania ligowego. Lekki uraz wyleczył Dinijar Bilaletdinow, na prawą stronę wrócił Tony Hibbert, natomiast John Heitinga został przesunięty na środek defensywy. Na prawej stronie pomocy rozpoczął Dan Gosling, natomiast w ataku duet Yakubu - Jo.

Nie minęło 11 minut, a już znać o sobie dał The Yak, dla którego był to pierwszy występ w wyjściowym składzie od poważnej kontuzji z listopada ubiegłego roku. Nigeryjczyk pewnie wykorzystał dokładne podanie pełniącego funkcję kapitana Leona Osmana i było 1-0.

Po kolejnych 9 minutach Matt Duke po raz drugi musiał wyciągać piłkę z siatki. Rzut wolny z lewej strony boiska wykonywał Bilaletdinow, a idealnie głowę przyłożył Jo.

Następne 4 minuty i było już po meczu. Z lewej strony w pole karne zagrywał Yakubu, a tam do uderzenia doszedł Gosling zdobywając swojego czwartego gola w barwach Evertonu.

The Toffees spuścili nieco z tonu, lecz gospodarze dobre okazje mili dopiero w samej końcówce pierwszej połowy. Najpierw końcami palców Tim Howard sparował uderzenie z dystansu Mendy'ego, a potem minimalnie strzelając głową spudłował Hesselink.

Po pierwszych 45 minutach Everton miał już niemal pewny awans do 4 rundy. The Toffees oddali 3 strzały w kierunku bramki rywali, wszystkie były celne i wszystkie znalazły drogę do siatki - znakomita skuteczność.

W 57 minucie wynik spotkania ustalił Leon Osman wykorzystując centrę z rzutu wolnego Johnny'ego Heitingi. Niedługo potem swój debiut zaliczył Lucas Neill wchodząc za Leightona Bainesa.

Od tej pory Everton zdecydowanie oddał rywalowi pole gry, jednak gospodarze nie znaleźli sposobu na pokonanie Howarda. Warto odnotować jeszcze, że w 84 minucie za Bilaletdinowa wszedł Kieran Agard. Dla niespełna 20-letniego Anglika był debiut w oficjalnym meczu pierwszego zespołu.