Tottenham - Everton
23 października 2010, White Hart Lane

Everton, po pięknym golu Leightona Bainesa, zremisował na White Hart Lane ze stołecznym Tottenhamem. Podopieczni Davida Moyesa kontynuują passę meczów bez porażki, która w tej chwili wynosi 4 spotkania.

Przed wyjazdem do stolicy, menadżer The Toffees miał niemały ból głowy związany z kłopotami w linii pomocy, w której z powodu kontuzji nie mogli wystąpić między innymi Mikel Arteta, Leon Osman i Marouane Fellaini. Na szczęście do zdrowia wrócił Steven Pienaar i wybiegł w podstawowej jedenastce wraz z Dinijarem Bilaletdinowem, dla którego był to zaledwie drugi ligowy występ w wyjściowym składzie w tym sezonie. Na ławkę powrócił inny rekonwalescent - Louis Saha, obok którego zasiadł między innymi Shane Duffy, który również wrócił już do zdrowia po bardzo poważnej kontuzji.

Spotkanie lepiej rozpoczęli goście, którzy dużo lepiej i chętniej operowali piłką. Jednak to gospodarze jako pierwsi zagrozili bramce strzeżonej przez Tima Howarda. Na strzał z dystansu zdecydował się Luka Modrić, któremu zabrakło ledwie kilkunastu centymetrów do pokonania amerykańskiego bramkarza.

Kilka chwil później, a mianowicie w 17 minucie mieliśmy do czynienia z ozdobą pojedynku na White Hart Lane. Younnes Kaboul faulował Yakubu na 20 metrze, a piłkę z wolnego w samo okienko bramki Gomesa skierował Leighton Baines. Dla przebojowego obrońcy The Toffees było to pierwsze trafienie w tym sezonie, a ogólnie trzecie w koszulce EFC.

Koguty odpowiedziały niemal natychmiastowo, bo na tablicy wynik 0:1 utrzymywał się zaledwie przez 3 minuty. Błąd przy dośrodkowaniu Huttona popełnił Tim Howard, a z prezentu skorzystał Rafael Van der Vaart, który zdobył z pewnością jednego z 'najłatwiejszych' goli w swojej karierze. Holender uderzał bowiem z... metra.

Bardzo aktywny tamtego popołudnia był Luka Modrić, który próbował uderzeń z dystansu. Druga próba była równie bliska co pierwsza, jednak i tym razem Chorwata zatrzymał Howard.

Po gwizdku oznajmiającym rozpoczęcie drugiej połowy, do ataków ruszyli gospodarze, a podopieczni Davida Moyesa rozegrali dużo słabsze 45 minut niż w pierwszej części gry. Po przerwie na boisku działo się również zdecydowanie mniej niż w pierwszej połowie. Nic nie przyniosły zmiany, których dokonał David Moyes, a więc wejście na boisko Louisa Sahy - aktywnego w ataku, ale na dobrą sprawę bez choćby celnego strzału -, Jermaine'a Beckforda i Tony'ego Hibberta. Gospodarze również nie potrafili znaleźć recepty na obronę i bramkarza The Toffees i pojedynek zakończył się remisem.

Na pewno może cieszyć niezła postawa naszej drużyny oraz to, że po raz kolejny wywozimy z obcego terenu punkty. Teraz przed Evertonem teoretycznie łatwiejszy pojedynek, bowiem na Goodison Park przyjedzie Stoke City. Miejmy nadzieję, że The Toffees przedłużą swoją passę do 5 meczów, ale tym razem ugrają komplet punktów.