Norwich - Everton 2:2
7 kwietnia 2012, Carrow Road

Seria zwycięstw Evertonu zakończyła się na Carrow Road. The Toffees dwukrotnie wychodzili na prowadzenie, ale Norwich dwukrotnie doprowadzało do wyrównania i mecz zakończył się remisem 2-2.

David Moyes dokonał 3 zmian w porównaniu do spotkania z West Bromwich. Z powodu lekkiego urazu zabrakło Leona Osmana, a w jego miejsce w wyjściowej jedenastce wystąpił Magaye Gueye. Na środku obrony Johna Heitingę zastąpił Sylvain Distin, a w środku pola Marouane Fellainiego zmienił Phil Neville.

Początek nie był porywający. Żadna ze stron nie stworzyła sobie dogodniejszej okazji, co zmieniło się dopiero w 22 minucie. Z lewej strony dobre podanie w pole karne zanotował Leighton Baines, a w szesnastce znalazł się nieoczekiwanie Phil Jagielka. Anglik obrócił się i podał do Nikicy Jelavicia, który czubkiem buta skierował piłkę do siatki.

Minutę później powinno być 2-0. Bardzo blisko strzelenia pierwszego gola w niebieskiej koszulce był Tony Hibbert, ale wychowanek Evertonu nadal pozostaje bez choćby jednego trafienia. Prawy obrońca nie najlepiej zacentrował spod bocznej linii, ale piłka lobując bramkarza spoczęła na słupku. Po odbiciu się od niego trafiła pod nogi Tima Cahilla, który mając idealną okazję strzelił fatalnie, w sam środek bramki, wprost w Johna Ruddy'ego.

Norwich zaatakowało, czego efektem był gol w 39 minucie. Po akcji lewym skrzydłem Hoolahan posłał piłkę wzdłuż bramki Tima Howarda, a tam ospałość obrońców Evertonu wykorzystał Howson, który z bliska umieścił futbolówkę w siatce.

Do przerwy był więc remis, a po zmianie stron nadal przeważali gospodarze. David Moyes zareagował zmieniając Neville'a i posyłając w bój Fellainiego. W 61 minucie Belg miał udział w bramkowej akcji. Zagrał on piłkę do Bainesa, który z kolei znalazł w polu karnym niepilnowanego Pienaara. Reprezentant RPA dostrzegł nadbiegającego Jelavicia i wystawił mu piłkę tak, że Chorwat dopełnił tylko formalności posyłając ją do siatki.

Lepszą stroną tego spotkania było Norwich i gospodarze po kwadransie znów doprowadzili do wyrównania. Kolejny błąd popełniła defensywa Evertonu, a Wilbraham znalazł się w sytuacji sam na sam z Howardem. Amerykanin zdołał jeszcze uratować swój zespół z tej opresji, ale Kanarki zanotowały udaną ofensywną zbiórkę, używając koszykarskiej terminologii, i przejmujący piłkę Wilbraham zaliczył asystę przy golu Holta.

Ostatnie minuty również należały do Norwich, ale mimo przewagi gospodarzy nie padły już żadne bramki. Przerwana została więc passa trzech kolejnych zwycięstw Evertonu, ale wszyscy kibice żyją już chyba tylko półfinałem na Wembley w najbliższy weekend. Wcześniej jednak czeka nas jeszcze starcie z Sunderlandem na Goodison Park, i to już w najbliższy świąteczny poniedziałek.