Everton - Sunderland 1:1
17 marca 2012, Goodison Park

Everton nie wykorzystał atutu własnego boiska i zremisował 1-1 w ćwierćfinale FA Cup z Sunderlandem. O awansie do półfinału na Wembley zdecyduje więc powtórzony mecz.

David Moyes dokonał kolejnej rewolucji w wyjściowym składzie. Szkot wrócił do identycznej jedenastki, jaka pokonała 1-0 Tottenham. Dokonał więc 6 zmian w porównaniu do przegranej w fatalnym stylu z Liverpoolem.

W pierwszym kwadransie The Toffees kontynuowali grę z Anfield. Lepszą stroną był Sunderland i w 12 minucie udokumentował to bramką. Po krótkim rozegraniu rzutu wolnego z 25 metrów potężnie uderzył Phil Bardsley. Zasłonięty Tim Howard nie zdołał zareagować na czas i piłka znalazła się w siatce.

Everton obudził się po stracie gola i po 11 minutach doprowadził do wyrównania. Centra w starym dobrym stylu Leightona Bainesa z lewej strony boiska trafiła na głowę Nikicy Jelavicia. Chorwat uderzył w kierunku bramki a na drodze piłki znalazł się jeszcze Tim Cahill i zmienił kierunek jej lotu zupełnie zaskakując Mignoleta.

Belgijski golkiper zatrzymał natomiast groźne uderzenie głową Cahilla kilka minut później, a Sylvain Distin z półobrotu nie zdołał przy dobitce skierować futbolówki w światło bramki. Tuż przed przerwą znakomitym strzałem z rzutu wolnego popisał się Royston Drenthe, ale trafił w spojenie słupka z poprzeczką.

Po zmianie stron The Toffees mieli kilka szans na rozstrzygnięcie meczu, ale brakowało skuteczności, albo zbyt słabo uderzał Cahill. Piłkę w siatce umieścił natomiast napastnik Sunderlandu, Bendtner, ale był na pozycji spalonej.

W końcówce powinno być 2-1. Mignolet popisał się jednak fantastyczną interwencją po strzale głową Heitingi. Belg zablokował też dobitkę Jelavicia, choć Chorwat musiał uderzać z dość ostrego kąta.

W i tak zapchanym już terminarzu Evertonu znajdzie się więc kolejne spotkanie, powtórzenie ćwierćfinałowego meczu na Stadium of Light. Już w najbliższą środę The Toffees czeka natomiast starcie na Goodison Park z Arsenalem.