Tottenham - Everton 2:0
11 stycznia 2012, White Hart Lane

Trudno myśleć o zremisowaniu, a tym bardziej o wygraniu meczu, jeśli przez całe 90 minut nie oddaje się ani jednego celnego strzału. Gole Assou-Ekotto i Aarona Lennona dały Tottenhamowi spokojne zwycięstwo 2-0.

W odrabianym spotkaniu z pierwszej kolejki sezonu David Moyes dokonał kilku roszad w wyjściowym składzie. Po urazie wrócił Tim Cahill, na lewej stronie pomocy zagrał Dinijar Bilaletdinow, a w ataku Louisowi Saha partnerował Victor Anichebe.

Pierwsi zaatakowali The Toffees, ale w dogodnej sytuacji Saha strzelił niecelnie z 16 metrów. Poza sporadycznymi kontrami był to właściwie jedyny zryw Niebieskich w tym meczu. Potem na murawie istnieli właściwie tylko gospodarze. Groźnie z dystansu uderzał Rafael van der Vaart, Holender posłał piłkę za kołnierz Tima Howarda, ale futbolówka spadła na górną siatkę tuż za poprzeczką.

Spurs wyszli na prowadzenie w 35 minucie. Po długim zagraniu na prawą stronę błąd popełnił Leighton Baines, który nie trafił w piłkę starając się ją wybić. Przejął ją Lennon, wpadł w pole karne i strzelił w światło bramki. Tim Howard został złapany na wykroku i piłka przeturlała się obok niego ledwo wpadając do siatki.

Po zmianie stron nadal atakowali gospodarze. Howard musiał się sprężyć by wybronić uderzenie Garetha Bale'a. Jakby nie dość było w klubie kontuzji, z powodu urazu boisko opuścić musiał Sylvain Distin, którego miejsce zająć musiał Shane Duffy. Dla 20-letniego Irlandczyka był to debiut w Premier League.

W 63 minucie losy meczu zostały rozstrzygnięte. Na 30-tym metrze zupełnie nikt nie atakował Benoit Assou-Ekotto, a reprezentant Kamerunu wspaniałym strzałem pokonał zaskoczonego i nie najlepiej ustawionego Howarda.

Z kolejnym urazem z murawy zejść musiał Anichebe, w którego miejsce pojawił się Royston Drenthe, ale zmiana ta niewiele już dała. Tottenham kontrolował grę i dowiózł zasłużone zwycięstwo do końca. Everton czeka teraz kolejny wyjazdowy mecz z Aston Villą.