Urodzony: 09.07.1995 Las Palmas
Numer na koszulce: 9
Poprzedni klub: Malaga
W Evertonie od: 03.07.2017
Sandro Ramirez Castillo już w wieku 4 lat grał w klubie Barrio Atlántico, by po 3 latach trafić do szkółki Las Palmas. W wieku 14 lat został pozyskany przez Barcelonę, gdzie w 2013 roku został włączony do kadry rezerw występującej w Segunda Division. Na debiut w pierwszej drużynie nie musiał zbyt długo czekać. Nastąpiło to w sierpniu 2014 roku w meczu z Villarreal. Sandro pojawił się na murawie w drugiej połowie i po kilkunastu minutach strzelił jedynego gola spotkania - iście wymarzony debiut. Łącznie we wszystkich rozgrywkach rozegrał 12 spotkań i zdobył 4 bramki, a Barcelona zakończyła ten sezon z potrójną koroną. W kolejnych rozgrywkach Hiszpan zagrał łącznie w 20 meczach strzelając tylko 3 gole, w tym żadnego w La Liga. Nadal był jednak częścią ekipy, która wywalczyła mistrzostwo i sięgnęła po krajowy puchar. Jego kariera na Camp Nou nie rozwijała się w wymarzony dla niego sposób, a klub zdecydował się go pozbyć oddając latem 2016 roku za darmo do Malagi.

Sandro podpisał na La Rosaleda trzyletnią umowę, w której znalazła się jednak niska klauzula wykupu zawodnika po pierwszym roku kontraktu, która wynosiła 5,2 mln funtów. W 30 meczach ligowego sezonu 2016/17 Ramirez strzelił 14 bramek, w tym przeciwko Barcelonie w wygranym przez Malagę meczu 2-0. Wiele mówiło się o zainteresowaniu zawodnikiem ze strony Evertonu oraz Atletico. Klub z Madrytu ze względu na podtrzymanie kary zakazu transferowego wypadł z gry, a Sandro w czerwcu był w Merseyside negocjować warunki kontraktu. Ostatecznie Hiszpan trafił na Goodison Park dopiero na początku lipca, po młodziezowych mistrzostwach Europy, i podpisał kontrakt na 4 lata.

Ramirez reprezentował Hiszpanię na wszystkich szczeblach wiekowych młodzieżowych reprezentacji. Do 2014 roku w 21 meczach dla La Furia Roja strzelił 19 goli. Później występował też w kadrze do lat 21, z którą przyjechał do Polski na mistrzostwa Europy. Hiszpanie ulegli w finale Niemcom, a Sandro w całym tunieju zdobył jedną bramkę.