Sponsorzy Evertonu
SportPesa

SportPesaOd sezonu 2017/18 nowym sponsorem Evertonu została afrykańska firma bukmacherska SportPesa, której logo zastąpiło na koszulkach charakterystyczne w ostatnich latach dwa słonie. Umowa została podpisana na 5 sezonów i jest warta 9,5 mln funtów rocznie. Dodatkowo Everton ma otrzymać 5,4 mln funtów rocznie za prawa do nazwy akademii Finch Farm. SportPesa została założona w Kenii w 2014 roku, a od 2017 roku posiada również siedzibę z Liverpoolu. Firma jest głównym sponsorem kenijskiej ligi oraz kenijskiej federacji. W 2016 roku logo SportPesa pojawiło się po raz pierwszy w Premier League, na koszulkach Hull City.

Umbro

UmbroUmbro to brytyjska firma z siedzibą w Manchesterze produkująca sprzęt sportowy. Zawodników Evertonu zaopatruje głównie w stroje meczowe, czy treningowe oraz buty. Z usług Umbro korzysta mnóstwo klubów oraz reprezentacji z ponad 90 krajów świata, firma zawiera również indywidualne umowy z zawodnikami czołowych klubów piłkarskich. Umbro zaczęło ubierać The Toffees w latach 80-tych, z przerwą na Le Coq Sportif, i robiło to do roku 2000, gdy koszulki Evertonowi zaczęła produkować Puma. Umbro powróciło od roku 2004, a po 5 sezonach zostało zastąpione ponownie przez Le Coq Sportif, a później przez Nike. Obecna umowa z Umbro obowiązuje od 2014 roku.

Kitbag

KitbagKitbag Ltd to liderująca na świecie sieć internetowej sprzedaży artykułów sportowych współpracująca z największymi klubami Europy, między innymi z Chelsea, Barceloną, Realem Madryt czy Manchesterem United. W 2009 roku Everton podpisał największą komercyjną umowę w swej historii, która obowiązywać będzie przez 10 lat i opiewa na około 30 mln funtów. Nowy partner przejął kontrolę nad sprzedażą artykułów Evertonu zarówno z zwykłych sklepach oraz w sklepie internetowym znajdującym się na oficjalnej stronie klubu. Zgodnie z umową otwarte zostało również nowe stoisko z akcesoriami klubu - 'Everton Two' w kompleksie handlowym 'Liverpool One'. Znajdujący się przy Goodison Park sklep klubowy zmienił natomiast swą nazwę na 'Everton One'.
Chang Beer

Chang BeerSłowo Chang znaczy słoń, który w Tajlandii otaczany jest wielkim szacunkiem ze względu na swą siłę i inteligencję. Dwa białe słonie stały się symbolem marki Chang. Piwo o tej nazwie zostało wypuszczone w Tajlandii w 1995 roku Przez korporację Beer Thai, która jest częścią Thai Bev Group. Po zaledwie roku, Chang zdobyło 10% rynku piwa. Jego popularność w Tajlandii cały czas rosła i obecnie posiada około połowę rynku. Przelawene jest do butelek 660 oraz 330 ml, a także puszek 330 ml. Logo Chang widnieje na koszulkach Evertonu od 2004 roku, a na początku roku 2008 podpisano nową, wartą 8 mln funtów umowę na kolejne 3 lata, którą przedłużono na kolejne 3 sezony w 2010 roku, a porozumienie opiewało na kwotę 12 mln funtów. W 2014 roku podpisana została kolejna umowa, do końca sezonu 2016/17, warta 16 mln funtów. Era dwóch słoni na koszulce Evertonu zakończyła się w 2017 roku, choć nie skończyła się współpraa z Chang, który pozostał jednym ze sponsorów.Pozostali sponsorzy:
- USM Holdings
- StubHub
- Dafabet
- William Hill
- Avon Tyres
- Sure
- Football Manager
- The Protein Works
- Nuffield Health
- Mastercard

www.EvertonPoland.com