Everton - Liverpool 2:0
Data: 31.03.1906
Stadion: Villa Park
Widzów: 37,000
Strzelcy: Abbott, Hardman
Everton: Scott; Crelly, Balmer; Makepeace, Taylor, Abbott; Sharp, Bolton, Young, Settle, HardmanPółfinałowy mecz FA Cup w sezonie 1905/06 pomiędzy Evertonem a Liverpoolem rozgrywany był na Villa Park w Birmingham. Tysiące fanów z Merseyside opanowało miasto i stadion, na którym atmosfera była napięta. Mecz rozpoczął Liverpool i od razu zdominował grę. Stojący w bramce Evertonu Scott musiał cały czas zachować czujność, by nie dopuścić do straty gola, lecz to The Toffees jako pierwsi stworzyli dobrś okazję niewykorzystanś przez Settle. Pózniej Abbott powtrzymał grozny atak Dunlopa i Bradleya, a Scott przeciął niebezpieczną centrę Hewitta.

Pierwsza połowa minęła przy zdecydowanej przewadze Liverpoolu, który miał jeszcze kilka okazji, w tym dobrą akcję Parkinsona powstrzymaną przez obrońców The Toffees. W samej końcówce to jednak Everton mógł wyjść na prowadzenie, jednak obrona The Reds, a konkretniej Parry w ostatniej chwili zdołał wybić piłkę.

Druga część gry przyniosła zmianę sytuacji, gdyż to The Toffees prezentowali się lepiej. Po jednej z nielicznych szybkich akcji Liverpoolu obrońca Crelley doznał urazu, jednak wrócił i dokończył mecz. Dominacja Evertonu zaowocowała w końcu bramką Abbotta, który uderzył nie do obrony będąc w polu karnym. The Reds postawieni zostali w trudnej sytuacji, jeśli myśleli jeszcze o awansie do finału.

Wszekie nadzieje Liverpoolu zniszczył jednak Harold Hardman, który ustalił wynik spotkania. The Toffees mogli się już więc szykować na finał z Newcastle, natomiast The Reds niepowodzenie w pucharze powetowali sobie zdobytym miesiąc pózniej mistrzostwem kraju.


«wstecz

www.EvertonPoland.com