Historia strony
Historię pierwszej polskiej strony o Evertonie należy zacząć od roku 2004, kiedy to ja(cahill) po raz pierwszy zetknąłem się z Evertonem. Zainteresowałem się The Toffees po zremisowanym 1-1 meczu z Arsenalem na Goodison Park w styczniu 2004 roku. Everton zakończył wtedy rozgrywki na 17 miejscu, jednak trafiłem akurat na jeden z najlepszych okresów ostatnich lat, na fenomenalny sezon 2004/05 zakończony miejscem w czwórce.

Wtedy to też powstał pomysł założenia pierwszego polskiego serwisu Evertonu. W sieci pojawiliśmy się 15 sierpnia 2005 roku, niedługo przed rewanżowym meczem w eliminacjach Ligi Mistrzów z Villarreal. Na stronie szybko pojawili się dwaj fani Evertonu, którzy mieli największy udział w rozwoju witryny, evertonian i metol. Zaczynaliśmy od darmowego serwera i dwóch darmowych domen www.EvertonPolska.glt.pl i www.Everton.end.pl.

Po kilku miesiącach została zmieniona nieco grafika, która wciąż była jednak bardzo amatorska, a również i zawartość strony nie imponowała. Szybko się jednak rozwijaliśmy i już pod koniec 2005 roku została nam zasponsorowana domena www.EvertonPoland.com i przenieśliśmy się na dalej darmowy, ale pozbawiony reklam i o wiele stabilniejszy serwer. Wraz z domeną wprowadzony został również profesjonalny design(screen 2).

Everton grał jednak w lidze fatalnie a liczba odwiedzających była skrajnie mała, strona zaczęła przeżywać kryzys. Jednak dzięki evertonianowi, lukiemu i metolowi serwis nie upadł i powoli zaczął przypominać prawdziwe centrum informacji o Evertonie. Na stronie zaczęło się pojawiać coraz więcej tekstów, artykułów na temat klubu, a przed sezonem 2007/08 wprowadzony został nowy wygląd(screen 4). Znacznie powiększona została też część merytoryczna serwisu, a przez rozgrywki 2007/08 informowaliśmy Was o pierwszej od długiego czasu udanej przygodzie Evertonu w europejskich pucharach.

15 sierpnia 2008 roku, na 3 urodziny serwisu, strona przeszła dużą przemianę. Wprowadzony został nowy(screen 5), bardziej estetyczny design, jednak przede wszystkim zakupiony został serwer, by zakończyć problemy w funkcjonowaniu serwisu jakie wynikały z darmowego hostingu. Kolejny krok naprzód to luty 2010 roku, gdy archaiczny już sposób kodowania strony oparty na tabelkach został zastąpiony przez style i XHTML. Oznaczało to wprowadzenie znów nowego designu, który miał stać się bardziej estetyczny, profesjonalny, nowoczesny i funkcjonalny.

www.EvertonPoland.com