Sztab szkoleniowy
Ronald Koeman - menadżer

Ronald Koeman Ronald Koeman zastąpił na stanowisku menadżera Evertonu zwolnionego wcześniej Roberto Martineza. Koeman jest jedną z legend holenderskiej piłki. Przez 17 lat piłkarskiej kariery grał on w Groningen, Ajaxie, PSV, Barcelonie i Feyenoordzie. Ronald grywał zarówno w obronie, jak i na środku pomocy, miał ponadto znakomity ciąg na bramkę rywala. W 685 spotkaniach w klubowej piłce strzelił on aż 239 goli. Ponadto zdobył 14 bramek z 78 występach w kadrze narodowej. Wybierany dwukrotnie najlepszym holenderskim zawodnikiem w 1987 i 1988 roku, 4-krotnie zdobywał tytuł mistrza Holandii, 3-krotnie wygrywał Puchar Holandii i w 1988 roku wraz z PSV sięgnął po Puchar Europy. W tym samym roku wraz z reprezentacją Holandii wygrał również Mistrzostwa Europy. Największe sukcesy odnosił w Barcelonie, z którą 4 razy wygrywał ligę hiszpańską, raz Puchar Króla i raz Puchar Europy. [więcej]


Erwin Koeman - asystent menadżera

Erwin Koeman Erwin Koeman jest starszym bratem Ronalda. W 2014 roku został jego asystentem na stanowisku menadżera Southampton, a w 2016 roku razem z nim trafił na Goodison Park. Erwin również był piłkarzem, choć nie osiągał takich sukcesów jak jego brat. Występując w belgijskim Mechelen zdobył mistrzostwo kraju, Puchar Belgii i Puchar Zdobywców Pucharów w 1988 roku. Dwukrotnie sięgał również po mistrzostwo Holandii z PSV, a karierę zakończył w 1998 roku w Groningen, gdzie później trenował z młodzieżą. W 2004 roku rozpoczął pracę na stanowisku pierwszego trenera RKC Waalwijk, skąd przed sezonem 2005/2006 trafił do Feyenoordu. Po słabszym okresie odszedł w maju 2007 roku, a rok później objął stanowisko szkoleniowca reprezentacji Węgier, na którym spędził nieco ponad 2 lata. Potem krótko pracował jeszcze w Utrechcie i FC Eindhoven, by lata 2012-2014 spędzić ponownie w Waalwijk.


Duncan Ferguson - trener pierwszego zespołu

Duncan Ferguson Duncan Ferguson jest jednym z idolów kibiców z Goodison Park. Szkot zagrał dla Evertonu w 273 spotkaniach, w których strzelił 72 gole. W październiku 2011 roku Ferguson wrócił na Goodison Park by trenować młodzież i przygotowywać się do otrzymania uprawnień trenerskich, które zdobył w 2013 roku. W lutym 2014 roku awansował na trenera pierwszego zespołu w sztabie Roberto Martineza. Pozostał również na tym stanowisku po przybyciu na Goodison Park Ronalda Koemana.


Patrick Lodewijks - trener bramkarzy

Patrick Lodewijks Patrick Lodewijks jest byłym bramkarzem, który w ciągu swojej 20-letniej kariery zaliczył 374 występy w Eredivisie grając dla PSV, Groningen i Feyenoordu. Karierę zakończył w wieku 40 lat w 2007 roku, co miało związek z wymagającą operacji kontuzją kolana. Lodewijks pozostał w Feyenoordzie zajmując się trenowaniem bramkarzy. Trenował również później golkiperów w Groningen i reprezentacji Holandii, by w 2016 roku dołączyć do sztabu Ronalda Koemana na Goodison Park.


David Unsworth - menadżer zespołu U-23

Andy Holden David Unsworth spędził w Evertonie swoje najlepsze lata piłkarskiej kariery występując łącznie w 348 spotkaniach. Po zakończeniu kariery w Huddersfield Town w 2008 roku zajął się pracą szkoleniową w Preston North End. Dwukrotnie prowadził pierwszą drużynę jako tymczasowy menadżer. Następnie pracował z akademią Sheffield United i przez krótki czas był asystentem menadżera pierwszego zespołu. Prowadził rozmowy dotyczące przejęcia pierwszego zespołu Kilmarnock, lecz temat upadł, a Unsworth prowadził szkolenia w szkockiej federacji. We wrześniu 2014 roku David został asystentem Alana Stubbsa, menadżera zespołu U21 w Evertonie, a następnie przejął to stanowisko. W maju 2016 roku po zwolnieniu Roberto Martineza, Unsworth poprowadził pierwszy zespół Evertonu w ostatnim meczu sezonu z Norwich, który zakończył się zwycięstwem 3-0. Po przybyciu Ronalda Koemana, David wrócił do pracy z młodzieżą, wraz z zespołem U23 zdobył mistrzostwo kraju wygrywając rozgrywki sezonu 2016/2017 Premier League 2.


Kevin Sheedy - menadżer zespołu U-18

Kevin Sheedy Niedoceniony w Liverpoolu, a mający niemal status legendy w Evertonie, Kevin Sheedy, spędził na Goodison Park jako piłkarz 10 lat zdobywając 2 mistrzostwa kraju, FA Cup i Puchar Zdobywców Pucharów. Po zakończeniu piłkarskiej kariery był asystentem menadżera w Tranmere i Hartlepool, a w 2006 roku powrócił na Goodison Park, gdzie zajmuje się szkoleniem młodzieży. W sezonie 2013/2014 jego zespół do lat 18 zdobył tytuł mistrzowski pokonując na Goodison Park Manchester City w finale młodzieżowych rozgrywek Premier League.


- Jan Kluitenberg - główny trener przygotowania fizycznego
- Matt Connery - szef sztabu medycznego
- Carl Howarth - główny fizjoterapeuta
- Jimmy Comer - terapeuta tkanek miękkich
- Richie Porter - podolog
- Jimmy Martin - menadżer sprzętu piłkarskiego

www.EvertonPoland.com