Numer na koszulce: 13
Poprzedni klub: Striling Albion
W Evertonie od: 06.01.2003
                 do: 01.06.2011
Bardzo wysoko oceniany młody bramkarz Iain Turner przybył na Goodison w styczniu 2003 roku za 50 000 funtów ze Stirling Albion. Był on kuszony propozycjami z kilku klubów Premiership (m.in. Tottehnam i Charlton) po imponujących występach w klubie 3 ligi szkockiej, jednak to David Moyes jako pierwszy postanowił go ściągnąć po 3 dniach testów. Występował on w reprezentacji Szkocji do lat 16 oraz 18, a potem stał się regularnym zawodnikiem szkockiej młodzieżówki. Imponował odkąd tylko przyjechał do Evertonu i zaliczył swój debiut w drugiej połowie wygranego 3:0 sparingu z Bologną w sierpniu 2003. W sezonie 2003/04 został wypożyczony do Chester City co dało mu trochę cennego doświadczenia. Swój pierwszy występ w podstawowej 11 Evertonu w oficjalnym meczu zaliczył 8 lutego 2005 roku z Chelsea gdzie mimo porażki 4:1 spisał się świetnie. Wiosną 2007 roku został wypożyczony do Sheffield Wednesday, gdzie zaprezentował się znakomicie, rozegrał 11 spotkań, w których nie doznał ani jednej porażki. Menedżer Sów, Brian Laws, nie krył, że chciałby Iain'a w swoim zespole. Ten jednak wrócił do Evetonu i od razu został rzucony na głęboką wodę, gdyż musiał stanąć między słupkami w meczu z Manchesterem United. To spotkanie młodemu Szkotowi nie poszło już tak dobrze, Everton przegrał 2-4 a Iain popełnił prosty błąd, po którym padł konkatkowy gol dla przyjezdnych.

Przed sezonem 2007/08 podpisał on kontrakt na kolejne 3 lata. Sezon ten młody Szkot spędził jednak głównie u lekarzy doznając dwóch poważniejszych urazów, przez co zaliczył jedynie 3 występy w rezerwach. W sezonie 2008/09 Turner nie zagrał ani jednego spotkania w pierwszym zespole występując jedynie w rezerwach. Przebywał też na krótkim wypożyczeniu w Nottingham Forest. W sezonie 2009/10 nie rozegrał ani jednego profesjonalnego spotkania występując jedynie w rezerwach Evertonu. Podobnie było w kolejnym sezonie, podczas którego Turner był wypożyczany do Coventry i Preston North End, a po jego zakończeniu opuścił Everton wraz z wygaśnięciem jego kontraktu. W lipcu stał się graczem Preston, dla którego strzelił też jedną bramkę po dalekim wybiciu z własnej połowy. Doznał jednak kontuzji stopy, a po powrocie nie odzyskał już miejsca w składzie. W styczniu został wypożyczony do Dunfermline, ale kolejna kontuzja zakończyła jego pobyt w Szkocji po zaledwie 4 meczach. Preston nie zdecydowało się przedłużyć jego kontraktu i latem 2012 roku Turner znów stał się wolnym agentem. Po półtora roku bez przynależności klubowej, Iain podpisał krótkoterminowy kontrakt z Barnsley, lecz nie rozegrał ani minuty. Sezon 2014/15 spędził w Sheffield United, a w sierpniu 2015 roku trafił do Tranmere Rovers.