Dave Watson
1986-2001


Urodzony 20 listopada 1961 roku rodowity Scouser Dave Watson rozpoczynał karierę w Liverpoolu. Po czerwonej stronie Stanley Park nie zdołał przebić się do pierwszego składu i bez choćby jednego oficjalnego występu w 1980 roku odszedł do Norwich. Po 6 latach na Carrow Road wrócił w rodzinne strony, ale na Gooidson Park za niespełna milion funtów. Dave został sprowadzony w zastępstwie dla kontuzjowanego Dereka Mountfielda i z początku nie cieszył się uznaniem kibiców. Już pierwszy jego sezon w niebieskich barwach i rozegranie niemal kompletu spotkań zakończyło się mistrzostwem kraju, a po kolejnych rozgrywkach został przez kibiców wybrany graczem sezonu.

Watson był jednym z najlojalniejszych zawodników w klubie. W 1991 roku Peter Reid starał się ściągnąć go do Manchesteru City, ale Dave nie opuścił przeżywającego kryzys Evertonu podpisując nowy kontrakt i otrzymując opaskę kapitana. The Toffees regularnie kończyli sezony w środku tabeli, raz urywając się też ze stryczka w ostatniej kolejce pokonując Wimbledon i ratując pierwszoligowy byt w sezonie 1993/94. Watson doczekał również jedynego wspaniałego momentu w latach 90-tych wznosząc w górę trofeum za zwycięstwo w FA Cup w 1995 roku.

Dave był wierny niebieskim barwom przez 15 lat kończąc karierę w 2001 roku w wieku 39 lat. Ostatnie lata spędził już głównie w gabinecie lekarskim, musiał również poddać się operacji mocno wyeksploatowanego kolana. W sumie w koszulce Evertonu wystąpił ponad 520 razy będąc trzecim pod względem ilości występów zawodnikiem w historii klubu, jedynie za Nevillem Southallem i Brianem Labone. Po zakończeniu kariery zawodniczej Watson przez rok trenował Tranmere Rovers, a od 2008 roku zajmował się szkoleniem młodzieży w Wigan i następnie w Newcastle.


«wstecz

www.EvertonPoland.com